Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Fantazjana z Zagórowa nagrodzona

Podczas 26. Konkursu Przedstawień Jasełkowych w Kazimierzu Biskupim nagrodę zdobyła zagórowska grupa Fantazjana.

-Miło nam poinformować , że 5 stycznia nasi młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej Fantazjana działającej pod patronatem SP i MGOK w Zagórowie otrzymali nagrodę na 26. Konkursie Przedstawień Jasełkowych w Kazimierzu Biskupim , którego organizatorem było konińskie CKiS.

Brawo dla debiutantów, bo jest to zupełnie nowy skład aktorów z VI klas, którzy od września rozpoczęli swoją przygodę z teatrem. Od razu narodził się pomysł na sztukę związaną ze Świętami, a okazja do zaprezentowania jej na konkursie przyszła niespodziewanie.

Był to taki pierwszy sprawdzian przed Konfrontacjami Teatralnymi w marcu. I choć Święta Bożego Narodzenia już za nami, wczoraj znów mogliśmy przywołać ich wyjątkową atmosferę za sprawą przedstawień jasełkowych, które wprawiły nas jeszcze w trwającą świąteczną atmosferę.

Na scenie pojawiły się zatem tradycyjne stajenki, żłóbki, postaci Świętej Rodziny, Trzech Króli i pastuszków. Część zespołów przygotowała uwspółcześnione wersje tej najstarszej opowieści świata, decydując się na alternatywne konwencje.

I taką właśnie sztukę przygotowała Fantazjana ze swoimi instruktorkami:”Między dobrem a złem”, a okazją do jej obejrzenia na naszej scenie będzie Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka 22 stycznia o godz.15.00 w sali kinowej MGOK.

Jury podkreśliło w swojej ocenie bardzo pomysłowe realizacje, które cechowała czystość formy, myślenie plastyczne widoczne w tworzonych obrazach scenicznych czy wyzyskanie indywidualnych talentów aktorów.

Gratulujemy instruktorkom zespołu, młodym aktorom i życzymy fajnych prób, wspólnych relacji i sukcesów na niwie teatru.

Dziękujemy organizatorom za super atmosferę i przyjęcie i mamy nadzieję do zobaczenia za rok-czytamy na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *