Fatalny weekend w okręgówce

Wszystkie drużyny z naszego powiatu grające w Konińskiej Klasie Okręgowej przegrały swoje ostatnie spotkania. Zwycięstwo odnieśli jedynie Czarni Ostrowite.

W sobotę Hetman Orchowo na własnym boisku uległ Strażakowi Licheń 4:2. Gole dla miejscowych zdobywali Ireneusz Waliszewski i Bartłomiej Kryszak.

Dzień później do gry również na własnym boisku przystąpił Polanin Strzałkowo. Mecz z Polonią Golina od początku nie układał się graczom Mirosława Kwaśnego. Goście co jakiś czas straszyli rywali groźną akcją, a gole wisiały w powietrzu. Polanin próbował się rewanżować, ale nie potrafił skutecznie zagrozić bramce rywali. Najbliżsi objęcia prowadzenia przyjezdni byli po ewidentnym błędzie arbitra, który podyktował rzut wolny pośredni po rzekomym złapaniu piłki zagrywanej od swojego zawodnika przez Mariusza Jędrzejczaka. Skończyło się jednak na strachu. Druga połowa należała już do gości, którzy wykorzystali bierną postawę rywali w obronie i strzelili im aż trzy gole. Najbliżej zdobycia bramki honorowej był Bartosz Waszak, który po skutecznym odbiorze piłki od przeciwnika nie zdecydował się jednak na zagranie do kolegów. W końcówce boisko z prawdopodobnym wstrząśnieniem mózgu opuścił Patryk Suberski, który zderzył się głową z obrońcą rywali, a Polanin przegrał 0:3.

Czwartej porażki z rzędu doznali z kolei piłkarze ZKS-u Zagórów, którzy przegrali u siebie z Wilkami Wilczyn 1:0. Goście decydującą bramkę zdobyli w 49 minucie, kiedy miejscowego bramkarza w sytuacji sam na sam pokonał ich napastnik. Zagórowianie mieli kilka szans na wyrównanie wyniku, jednak żadnej z nich nie wykorzystali.

Najlepsze nastroje po weekendzie mają Czarni Ostrowite, którzy po golu Krzysztofa Wyszyńskiego odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo pokonując tym razem rezerwy Sokoła Kleczew. Liderowi z Rychwała 3:0 uległy z kolei Orły Huta Łukomska.