Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Festiwal Sportów Plażowych w Powidzu

Nad jeziorem także można zadbać o kondycję fizyczną. Przekonali się o tym uczestnicy Festiwalu Sportów Plażowych, jaki zorganizowany został w Powidzu.

Na wydarzenie zaprosili wójt Gminy, Powidzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dom Kultury oraz Klub Lakers Powidz. Ten ostatni promował swoją dyscyplinę sportu, jaką jest plażowa piłka ręczna.

Jak mówią zawodnicy i trenerzy to bardzo widowiskowa odmiana popularnego szczypiorniaka. Swoich sił spróbować może każdy.

Drużyny Lakers mają już na swoim koncie kilka sukcesów. W ubiegłym roku zespół pań uplasował się na drugim miejscu w Polsce.

 

 

Przy okazji imprezy wręczono kolejne stypendia sportowe Gminy Powidz. Samorząd dostrzega potrzebę wspierania różnych dyscyplin, nie tylko tych najbardziej popularnych.

Z kolei już w 2023 roku miłośnicy sportów plażowych będą mogli trenować na profesjonalnym obiekcie. W Przybrodzinie powstaną między innymi cztery boiska do plażowej piłki siatkowej, oraz boiska do piłki nożnej i ręcznej z odpowiednim oświetleniem.

Na ten cel Gmina Powidz pozyskała środki z rządowego programu dla miejscowości, w których dawniej działały Polskie Gospodarstwa Rolne.

Festiwal zakończył nocny turniej plażowej piłki siatkowej, w którym zagrało 12 par. Najlepsi okazali się Kacper Kostka i Andrzej Stanulewicz z Krotoszyna i Konina.

 

Nocny Turniej Plażowej Piłki Siatkowej

1. Kacper Kostka (Krotoszyn)/Andrzej Stanulewicz (Konin
2. Tymoteusz Juszczak/ Damian Mierzejewski (Giewartów)
3. Michał Liczbiński/Arek Dębicki (Słupca)
4. Łukasz Kosmowski/ Oleksander Atlashkin (Września)

 

 

*materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *