Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Finał 28. Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” w Strzałkowie

To było prawdziwe święto słowa. Przez dwa dni blisko 70 uczniów szkół podstawowych z regionu konińskiego zaprezentowało się na naszej scenie podczas finału 28. Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.

Zanim młodzi recytatorzy przyjechali do Strzałkowa, musieli przejść przez eliminacje szkolne, gminne i rejonowe. Pierwszego dnia finału do rywalizacji stanęli uczniowie klas I-III.

Spośród 25 uczestników komisja konkursowa pod przewodnictwem Bogdana Ferenca – aktora Teatru im. A. Fredy w Gnieźnie, lektora Radia Zet i RMF FM, nagrodziła dziewięć osób, które otrzymały tytuł laureata.

Drugi dzień należał do starszych uczniów z klas IV-VIII. Na scenie zaprezentowało się 42 recytatorów, a 15 z nich zostało laureatami. W skład komisji weszli: Andrzej Malicki (reżyser, instruktor recytacji i aktor Teatru im. A. Fredy w Gnieźnie) oraz ponownie: Honorata Łysiak (dyrektor GOKiS, teatrolog) i Justyna Kowalska (animator kultury).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe kubki przygotowane z okazji 50-lecia GOKiS, a laureaci – nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Strzałkowo.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz