Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w Strzałkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzałkowie był gospodarzem finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W bieżącym roku szkolnym Kuratorium zorganizowało 11 Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język hiszpański, język niemiecki, język polski, matematyka i wychowanie fizyczne.

W maju w siedzibie Kuratorium Oświaty w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów konkursów, w której udział wzięli: Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł, Wicewojewoda Beata Maszewska, Wicedyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu Ksenia Herbst-Buchwald, Wojewódzki Koordynator Konkursów Rafał Renz oraz przewodniczący Wojewódzkich Komisji Konkursów Przedmiotowych, w tym przewodnicząca Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Michalina Mogiłka – nauczyciel historii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. To właśnie z jej inicjatywy oraz dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Piotra Gałana finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego odbył się w Strzałkowie.

Możliwość zorganizowania stopnia wojewódzkiego WKH była wyróżnieniem i wielką promocją Gminy Strzałkowo oraz ZSP w województwie wielkopolskim. W dniu finału do Strzałkowa przyjechało 41 uczestników wraz z opiekunami z różnych zakątków Wielkopolski, by po raz ostatni (po stopniu szkolnym i rejonowym) rozwiązać test konkursowy z historii. Na pamiątkę pobytu w Strzałkowie każdy uczestnik otrzymał od Gminy mały upominek.

Finalnie 14 uczestników WKH otrzymało tytuł Laureata, a 27 – Finalisty. O prestiżu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych świadczą liczne uprawnienia laureatów i finalistów, m.in. laureaci WKP są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz