Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Fiszer patronem Yamahy

Koncert upamiętniający Edwarda Fiszera zorganizowany został w słupeckiej Szkole Muzycznej Yamaha. Podczas wydarzenia poinformowano oficjalnie o nadaniu placówce patrona.

Podczas pierwszej części „Koncertu w rytmach retro” dyrektor Arleta Adamczyk poinformowała, iż Szkoła Muzyczna Yamaha przyjęła na swojego patrona słupczanina Edwarda Fiszera.

– Od wielu lat nasza szkoła interesuje się postacią i twórczością Edwarda Fiszera. Wielokrotnie sięgaliśmy po jego teksty, piosenki, organizowaliśmy już wiele koncertów, Festiwale Piosenki Polskiej, na których również znalazła się specjalna kategoria piosenek do tekstów Edwarda Fiszera.

Stwierdziliśmy, że skoro ta postać towarzyszy nam od tak dawna, to ten związek nieformalny należy sformalizować- tłumaczy dyrektor.

 

 

W pierwszej części koncertu uczestnicy mogli wysłuchać utworów z czasów życia Fiszera, wśród których znalazły się m.in. „Ja się boję sama spać”,

„Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Ada to nie wypada”, „Już taki jestem zimny drań”. Podczas drugiej części spotkania wybrzmiały retro utwory zza oceanu.

Natomiast na zakończenie piosenkę „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” wraz z nauczycielami wykonały rozśpiewane mamy niektórych uczniów.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz