Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Fundacja Orlenu wspiera uczniów w Koszutach

W Szkole Podstawowej w Koszutach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego ,,Eko – cudaki” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju szkoły ,,Razem dla Koszut”.

Zgromadzonych na sali gimnastycznej powitała Dyrektor szkoły Anna Lewandowska. W swoim wystąpieniu podkreśliła ważną rolę człowieka na rzecz ochrony środowiska.

Następnie Prezes Stowarzyszenia Ewa Domińska przedstawiła działania podjęte w ramach realizowanego projektu ,,Skok na śmieci robią dzieci”, które zostały sfinansowane przez Fundację Orlen “Dar serca” – Moje miejsce na ziemi.

W lutym odbył się już konkurs literacki ,,Eko – wierszyk”. Zostały również zakupione kosze do segregacji śmieci. Przeprowadzony został konkurs ekologiczny ,,Eko – cudaki”.

Założenia tego konkursu przypomniała Bożena Koniecka. Zadaniem uczniów było wykonanie ,,Eko – cudaka” z różnorodnych surowców wtórnych. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę również kreatywność i wkład pracy uczniów oraz estetykę wykonania. Jury powołane przez organizatorów przyznało następujące nagrody:W kategorii klas I – III: I miejsce – Martyna Chorążyczewska z klasy 0 za ,,Zakręconą baletnicę”
II miejsce – Paweł Strzelczyk z klasy III za pracę ,, Ekosmok Tom”
III miejsce – Wiktoria Maciaszek z klasy 0 za ,,Kotosłodyczera”

W kategorii klas IV – VIII I miejsce – Bartłomiej Purul z klasy VI za ,,Wielkanocnego króliczka” 
II miejsce – Szymon Kukulski z klasy IV za ,,Papiożeracza 3000 ”
III miejsce – Piotr Wilczewski z klasy V za ,,Ekokoreczka”

Przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Agata Gurgas z klasy I za ,,Plastikową hawajkę” Zuzanna Mrugalska z klasy III za ,,Zaczarowanego jednorożca” oraz Michalina Andrzejewska za ,,Robota Wilczka”.Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Doceniono również trud pozostałych uczestników i wręczono dyplomy za udział i rozdano słodycze.

 

 

Ewa Domińska ogłosiła kolejny konkurs ,,Segregujemy śmieci”. W ramach tego przedsięwzięcia wszystkie klasy otrzymały kosze do segregacji surowców wtórnych.

Uczniowie obejrzeli krótki filmik ,,Jak Miedzik uczył dzieci o dalszych losach śmieci” oraz zapoznali się z prezentacją multimedialną pt. ,,Czy wiesz jak segregować śmieci”.

Zdobytą wiedzę uczniowie zastosują w codziennych sytuacjach i praktycznie będą segregować śmieci.

Na korytarzach szkolnych również pojawią się stacje do segregacji. Zwycięska klasa w tym konkursie pojedzie na wycieczkę do Arboretum w Kórniku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz