Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gałan rezygnuje z powiatowej koalicji

Już tylko 6 radnych liczy Koalicyjny Klub Obywatelski w Radzie Powiatu Słupeckiego. Rezygnację z jego struktur złożył Przewodniczący Rady Powiatu, Piotr Gałan.

Przypomnijmy, że na początku czerwca podobną decyzję podjął Przemysław Niezbecki.

– Kiedy na początku kadencji przystąpiłem do Klubu Koalicyjnego Radnych Powiatu Słupeckiego byłem pełen nadziei. Idea budowy nowoczesnego samorządu który w znaczący sposób zmienia jakość życia naszych mieszkańców była zaczątkiem porozumienia radnych różnych ugrupowań politycznych. Mimo tak skrajnych biegunów politycznych udało się nam ustalić priorytety.

Zakończenie budowy szpitala, budowa dróg obronnych, tworzenie stref ekonomicznych dla tworzenia nowych miejsc pracy oraz podniesienie atrakcyjności szkół ponadpodstawowych to strategiczne cele koalicji. Przy wykorzystaniu środków zewnętrznych programów rządowych zakładałem że rzetelność, konsekwencja, profesjonalizm specjalistów realizujących poszczególne zadania są gwarantem sukcesu.

Dziś po prawie trzech latach mogę potwierdzić że idea nadal jest aktualna natomiast sposób realizacji poszczególnych zadań ma swoje ograniczenia. Partyjniactwo, brak profesjonalizmu, zmiana strategii realizacji celów wspólnych na realizacje interesów poszczególnych radnych są głównym powodem dla którego straciłem nadzieję na zbudowanie nowoczesnego samorządu.

W odpowiedzialności przed moimi wyborcami oraz w poszukiwaniu nowych rozwiązań nie znajduję innego wyjścia jak opuścić Koalicyjny Klub Radnych Powiatu Słupeckiego i pozwolić na aktualizacje porozumienia PiS z SLD.

Pozostając radnym niezrzeszonym i niezależnym w głosowaniach podążając za rozumem a nie ślepą lojalnością i naiwnością zakładam że w poszukiwaniu większości rada będzie miała tylko jedno kryterium – powiat słupecki-tłumaczy Gałan.

Tym samym w Klubie pozostali Bogdan Kukulski, Andrzej Bernat, Natalia Boborowska-Bartkowiak, Henryk Tylman, a także Czesław Dykszak i Aleksandra Kazuś-Wróblewska.

 

Niezbecki poza powiatową koalicją


Najnowsze komentarze
  • Brawo Jacek. Koalicja się lekko rozjechała. Przemuś, Piotruś a i to nie koniec podobno. Wesoło macie w tym starostwie

  • Win za umocowanie PiSu przy władzy już nie odkupicie ani Pan Panie Piotrze ani Przemuś usypiacz. Daliście im władze to i teraz im ją zabierzcie. Bo to tylko i wyłącznie Wasza wina. A radna doktor rozegrała Was po swojemu pięknie

  • To w takim razie biuro podawcze za miesiąc serdecznie wita i zaprasza. Pracownicy odetchną z ulgą. SZOK

  • Natalia to teraz siedzi i płacze. Oj tym razem przedobrzyła i myślała, że nikt tego nie widzi. Koniec tej bajki.

  • Brawo Piotr !!!!!!! W końcu !!!

  • Zamiast sprowadzić inwestor ów to sie kłócą

  • Zastanawiam co podstawić taczkę czy furmankę .

  • Możliwe, że wywijasy nadają się do dojenia kóz…

Dodaj komentarz