Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Garną się do nauki

Choć od oficjalnej inauguracji roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku minął już ponad tydzień, zainteresowanie tą nową formą działalności ciągle rośnie. W tym momencie na poszczególne zajęcia zapisanych jest już około 170 osób.

Idea utworzenia Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrodziła się podczas jednego ze spotkań w bibliotece, kiedy swoje obrazy prezentowali tam seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słupcy. Pomysł przyjęto entuzjastycznie, zaczęto przygotowywać ofertę, rozmawiać z ludźmi, jednak wtedy jeszcze nikt nie sądził, że inicjatywa spotka się z tak dużym zainteresowaniem.

Dariusz Grzywiński, wójt gminy Strzałkowo

 

 

To z kolei wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami dla samorządu. Zajęcia w ramach Uniwersytetu z założenia są bowiem darmowe. Wójt zapowiada, że tak pozostanie, niezależnie od liczby chętnych.

 

 

Każdy kto jeszcze się nie zapisał, a chciałby wziąć udział w zajęciach Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w dalszym ciągu może to zrobić w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo lub Gminnym Ośrodku Kultury.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz