Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Garncarstwo bez tajemnic

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w warsztatach garncarstwa, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska. W ciągu dwóch dni uczestnicy dowiedzieli się wielu przydatnych rzeczy na temat tej formy sztuki oraz sami nauczyli się wyrabiać różne przedmioty z gliny.

Warsztaty przeprowadzono w ramach działania 4.31 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” w ramach Osi IV Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Podczas czterogodzinnych zajęć, prowadzący Łukasz Dzieciątkowski, uczył 20 osobowe grupy uczestników podstaw techniki  garncarstwa, przybliżył jego historię, a następnie zagłębił uczestników w technikę formowania ręcznego z gliny. Efektem wyczerpujących warsztatów były najpiękniejsze i najcenniejsze, bo wykonane własnoręcznie, gliniane naczynia np. donice, cukierniczki czy misy, które po warsztatach zostaną poddane wypałowi w piecu ceramicznym, a następnie przekazane uczestnikom.

Prowadzone na terenie obszaru LGD zajęcia cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród pań. Zarówno młodsze jak i starsze uczestniczki bacznie słuchały wskazówek prowadzącego zajęcia oraz starannie i precyzyjnie wykonywały swoje prace. Choć wiele z nich po raz pierwszy dotknęło koła garncarskiego, udało im się stworzyć bardzo piękne przedmioty. Po raz kolejny panie potwierdziły, że warto próbować, bo na odkrywanie talentów nigdy nie jest za późno. Podczas warsztatów nie zabrakło także dobrej zabawy i humoru, dzięki czemu atmosfera podczas zajęć była bardzo miła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *