Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Gdybyśmy cały Fundusz Sołecki skumulowali to mamy milion złotych”

Kolejny raz pod wątpliwość zasadność tworzenia Funduszu Sołeckiego zakwestionował radny, Józef Włodarczyk. Jego zdaniem te środki gmina mogłaby przeznaczyć na inny cel.

-Co parę miesięcy następuje zmiana planów, na jakie mają być wydane pieniądze z Funduszu Sołeckiego. Chciałem się zapytać, czy to jest spowodowane brakiem pomysłów, gdzie można te pieniążki ulokować? -pytał podczas sesji radny, którego zdaniem środki to lepiej przeznaczyć na remont nawierzchni w Gminie lub wkład własny w celu pozyskania dofinansowania na ich naprawę.

-O zmianach decydują mieszkańcy i oni być może przez to, że tak dużo jest tych rzeczy do wykonania w danym sołectwie uważają, że należy priorytety pozmieniać- odpowiadał radny, Artur Kuchowicz, który zaznaczył również, że ze względu na wzrost cen niektóre zaplanowane działania nie byłyby możliwe do wykonania.

-Gdybyśmy cały Fundusz Sołecki skumulowali to mamy milion złotych. Za te pieniądze mamy nawierzchnię drogową położoną na jednej całej wsi. Przez trzy lata, jak zasiadamy w tej radzie to byśmy mieli trzy wioski zrobione na gotowo- kontynuował radny Włodarczyk.

-Co z tego kochani, że my zrobimy place zabaw, pięknie wyposażone, jak do tych placów zabaw samochodem nie dojdziesz, tylko będziesz musiał na pieszo chodzić, bo dziury pod kolana będą- zakończył Józef Włodarczyk.


Najnowszy komentarz
  • Pieniądze z funduszu sołeckiego przeznaczcie na ogrzanie szkół i przedszkoli bo dzieciaczki będą zimą marznąć . Pozdrawiam ciepło

Dodaj komentarz