Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gimnazjaliści powalczą o mandaty

„Nie tylko wybory- jak młodzi ludzie mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?” to temat debaty przygotowywanej przez uczniów słupeckiego gimnazjum. Młodzież walczy w ten sposób o udział w XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Organizacją przedsięwzięcia zajmują się młodzieżowi liderzy: Paulina Nadgrodkiewicz i Weronika Woźniak- uczennice klasy III e. W ramach przygotowań wykonano już ankietę dotyczącą działań zwiększających aktywność wyborczą i społeczną młodych ludzi oraz przeprowadzono wywiad z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Ponadto grupa młodzieży z gimnazjum zorganizowała warsztaty na temat „Jak młodzi ludzie mogą wpływać na rzeczywistość?” W ramach warsztatów przedstawiono scenkę prezentującą różne postawy społeczne od świadomego wyborcy po obywatelskiego „lenia”. Uczestnicy spotkania opowiedzieli się, która z postaw jest najbardziej pożądana w społeczeństwie obywatelskim, by wszystkim żyło się lepiej, byśmy skutecznie rozwiązywali problemy.

Zasadnicza debata pod hasłem „Nie tylko wybory- jak młodzi ludzie mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?” odbędzie się 3 kwietnia w Urzędzie Miasta w Słupcy. Oprócz gimnazjalistów wezmą w niej udział również zaproszeni goście – eksperci i uczestnicy życia politycznego i społecznego naszego miasta.Przygotowując debatę uczniowie walczą o mandaty na XX sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 1 czerwca w Warszawie. Do tej pory w roli posłów wystąpiło 6 uczniów Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *