Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gimnazjalny dzień sportu szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego połączony z Dniem Dziecka na wesoło świętowali ostatnio uczniowie i uczennice słupeckiego gimnazjum.

Tradycją stało się to, że dzień ten jest organizowany w formie festynu rekreacyjno – sportowego na wesoło. Młodzież rywalizowała na obiektach boiska Orlik przy ul. Powstańców Wielkopolskich w różnych śmiesznych i dziwnych konkurencjach takich jak rzut kaloszem, rzuty do kosza, slalom taczek, wyścig w kaskach do unihokeja, spacer farmera, wyścig w workach i przeciąganie liny. Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy festynu rysowali także plakat promujący zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Brazylii pt. „Nasza maskotka brazylijskiego mundialu w piłce nożnej Brazylia 2014”.

Rywalizacja, rywalizacją, bo każdy chciał być najlepszy i zdobyć punkty dla swojej klasy, jednak dobra zabawa, miła radosna atmosfera festynu liczyła się najbardziej. Pogoda i frekwencja dopisała i festyn należy uznać za udany. Oczywiście Dzień Sportu Szkolnego nie odbyłby się gdyby nie wiele osób zaangażowanych w to święto, Dyrekcja Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy, Rada Rodziców, wszyscy nauczyciele a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego oraz niezawodni pracownicy administracji i obsługi, a przede wszystkim panie ze szkolnej kuchni, które na zakończenie sportowych zmagań serwowały pyszną grochówkę.

Przed podsumowaniem rywalizacji i wręczeniem nagród uczniowie szkoły, pod opieką Joanny Zastawy zatańczyli Zumbę. Podczas ogłoszenia wyników, zwycięskie zespoły klasowe otrzymały dyplomy oraz upominki rzeczowe dla każdej klasy w postaci turystycznych apteczek pierwszej pomocy oraz przewodników turystycznych po ziemi słupeckiej. Na zakończenie dyrektor szkoły Maria Żarnecka złożyła podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie gimnazjalnego Dnia Sportu Szkolnego, a młodzieży  serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka w imieniu własnym jak i wszystkich pracowników szkoły. W ramach prezentu dzieci dostały pyszne soki owocowe. Podczas trwania całego festynu uczniowie mieli do dyspozycji wodę mineralną ufundowaną przez Radę Rodziców. Gimnazjalny Dzień Sportu Szkolnego 2014 przeszedł do historii i organizatorzy już myślą o kolejnym festynie rekreacyjno – sportowym w 2015 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *