Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gimnazjum pomaga Olkowi

W najbliższy piątek w Strzałkowie rozpoczną się II Mistrzostwa Wielkopolski w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na pomoc choremu Olkowi Adamskiemu.

Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy to inicjatywa Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie. Pierwsze dwie edycje imprezy miały zasięg powiatowy, w ubiegłym roku zdecydowano  rozszerzyć ją na całe województwo. Do Strzałkowa zjechało 27 zespołów z terenu Wielkopolski, które musiały zmierzyć się z pozorowanymi wypadkami przygotowanymi przez studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pod względem przebiegu tegoroczna impreza wyglądać będzie podobnie jednak tym razem oprócz gimnazjów z województwa do rywalizacji zaproszono również szkoły ponadgimnazjalne z powiatu słupeckiego.  W piątek uczestnicy mistrzostw wyruszą na ulice Strzałkowa, gdzie czekać będzie na nich 15 zadań dotyczących różnego rodzaju wypadków. Zespoły, które poradzą sobie najlepiej zakwalifikują się do finału, który rozegrany zostanie następnego dnia.

Również w sobotę w godzinach 10-14, na terenie gimnazjum trwać będzie Dzień Rodziny. Impreza w tym roku dedykowana jest małemu Olkowi Adamskiemu, który walczy z ciężką chorobą. W akcję włącza się cała społeczność szkoły. – Każda klasa będzie przygotowywała pewne działanie, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc Olkowi. Pomysłów jest bardzo wiele, m.in. stworzenie projektu własnej koszulki. Na terenie gimnazjum będą dostępne farby tekstylne i koszulki bawełniane. Każdy będzie mógł narysować swoją koszulkę, a my przygotujemy ją tak, żeby mogła służyć na długie lata. Dodatkowo, będzie loteria, poczęstunek i serwis rowerowy z myjnią prowadzony przez uczniów i ich rodziców. Atrakcji będzie mnóstwo, a cały dochód przeznaczymy na leczenie Olka, dlatego wszystkich bardzo zapraszam do przyłączenia się – mówi Piotr Gałan, dyrektor gimnazjum. Na zakończenie przewidziano pokaz straży pożarnej i podsumowanie mistrzostw.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz