Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Głosuj na Marka Walczaka!

Marek Walczak, prezes OSP Piotrowice walczy o tytuł najpopularniejszego strażaka ochotnika w Wielkopolsce. W plebiscycie organizowanym przez Głos Wielkopolski nasz reprezentant zajmuje aktualnie czwarte miejsce.

Marek Walczak pełni funkcję prezesa OSP Piotrowice od 1991 roku. Jest osobą wyróżniającą się w działaniach ratowniczych, jak i w życiu społecznym swojego środowiska lokalnego. Dzięki zaangażowaniu swojego prezesa jednostka OSP Piotrowice w znaczny sposób się rozwinęła, pozyskano wiele nowego sprzętu do ratownictwa technicznego i drogowego. Jego zaangażowanie sprawiło, że strażacy otrzymali też nową remizę ze środków unijnych.

Druh Marek udziela się na rzecz OSP jak i gminy, bierze czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ukończył wiele kursów i szkoleń. Za swoją działalność został odznaczony, brązowym, srebrnym i złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Złotym Znakiem Związku oraz medalem im. Bolesława Chomicza. Dodatkowo pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Słupcy radnego gminy Słupca, oraz radnego powiatu słupeckiego.

Marek Walczak w plebiscycie Najpopularniejszy Strażak Ochotnik- Jednostka OSP Wielkopolski 2014 zajmuje obecnie czwarte miejsce. O to miano rywalizuje kilkudziesięciu ochotników z całego województwa, dlatego każdy głos jest bardzo ważny. Aby zagłosować na Marka Walczaka należy wysłać SMS o treści: NASZ.73 pod numer 72355.

Co ważne, strażacy biorący udział w plebiscycie, walczą nie tylko o tytuł i nagrody indywidualne, ale także atrakcyjne nagrody dla swoich jednostek. Jednostki laureatów wzbogacą się o: voucher na sprzęt strażacki ufundowany przez WO OSP w Poznaniu o wartości 15 tys. zł (I miejsce), 6 hełmów strażackich Calisia Vulcan o łącznej wartości około 4,2 tys. zł. ufundowanych przez KZPT w Kaliszu (II miejsce) oraz 6 kurtek wyjściowych OSP typu 3/4 ufundowanych przez WUS Brzeziny o wartości ok. 3,6 tys. zł (III miejsce). Głosowanie potrwa do 6 września do godz. 23:59:59.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w tym samym plebiscycie zwyciężył inny przedstawiciel powiatu słupeckiego, Jerzy Orchowski- komendant gminny OSP Lądek. Miejmy nadzieję, że Marek Walczak pójdzie w jego ślady i 21 września, podczas uroczystej gali w Poznaniu, otrzyma tytuł najpopularniejszego strażaka ochotnika w Wielkopolsce.

Jedna odpowiedź

  1. Witam wszystkich. Jak wiecie trwa konkurs na Wielkopolskiego Strażaka Roku 2014. Z powiatu słupeckiego został zgłoszony tylko jeden kandydat – Marek Walczak z OSP Piotrowice. Jeśli wygra otrzyma 15.000 na zakup sprzętu strażackiego dla swojej jednostki (OSP Piotrowice). Chciałbym nadmienić, że nasza jednostka prawie zawsze bierze udział w większych zdarzeniach na terenie miasta. Dbamy o bezpieczeństwo lokalne, ale także Słupcy. Dajcie szansę Markowi i zagłosujcie na niego. Jest Was prawie 3 tyś. którzy lubią Portal Twoja Słupca. Jeśli każdy z Was wyśle choć jednego smsa wygramy ten konkurs, a tym samym pieniądze na sprzęt. Czasu zostało niewiele, bo do 6 września trwa głosowanie. Tak więc nie zmarnujmy szansy. Z góry dziękuje za każdy głos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *