Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Głosujemy na nasze szkoły!

Sześć szkół z powiatu słupeckiego bierze udział w projekcie „Szkoła małego inżyniera”. Na placówki można głosować do połowy grudnia.

„Szkoła małego inżyniera” to projekt realizowany wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Jego głównym celem jest promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół.

W ramach projektu placówki oświatowe mogą uzyskać unikatowe zestawy klocków LEGO do budowy i programowania robotów o wartości 6000 złotych. Dodatkowo, w zwycięskiej szkole zorganizowany zostanie, pełen niezwykłych pokazów i warsztatów, całodniowy festiwal technologiczny.

Swój udział w projekcie zgłosiło sześć szkół z powiatu słupeckiego. Można na nie głosować TUTAJ. Póki co, najwięcej głosów spośród nich ma na swoim koncie Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie (1100). Pozostałe placówki to: Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Trąbczynie (462), Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej (372), Niepubliczna Szkoła z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrowicach (247), Zespół Szkolno – Przedszkolny w Orchowie (156), Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie (132).

Głosowanie trwa do 15 grudnia. Po tym czasie 13 szkół z największą liczbą głosów otrzyma wspomniane nagrody. Zachęcamy do brania udziału i oddawania głosów na nasze placówki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz