Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Walczy o tytuł najpopularniejszego sołtysa

Jan Wolnicki z Gółkowa walczy o tytuł Najpopularniejszego Sołtysa Regionu Konińskiego. Plebiscyt organizowany jest przez „Wydawnictwo – Przegląd Koniński”.

Wybory najpopularniejszego sołtysa odbywają się od 1998 roku. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, samorządowcy z powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego zgłaszali swoich kandydatów, na których teraz można głosować za pośrednictwem SMS-ów oraz specjalnych kuponów drukowanych w „Przeglądzie Konińskim”. Spośród prezentowanych kandydatów wybranych zostanie pięcioro najlepszych, którzy uzyskają największą liczbę głosów. Etap ten rozpoczął się 21 czerwca i potrwa do 22 lipca. Plebiscyt zostanie rozstrzygnięty 6 sierpnia podczas Pikniku Sołtysów w Sompolnie.

Wśród kandydatów znalazł się również sołtys sołectwa Gółkowo – Jan Wolnicki. Mieszkańcy wybrali go swoim przedstawicielem w 2008 roku. Dba o utrzymanie wysokich standardów na terenie sołectwa, a swoją pracą motywuje do działania innych mieszkańców wsi, dzięki którym w 2013 roku zdobył tytuł Słupczanina Roku. Współpracuje z OSP, KGW oraz lokalnymi stowarzyszeniami a także władzami samorządowymi. Wśród lokalnej społeczności wzbudza pozytywne emocje. Jest charyzmatyczny, pewny siebie, a przy tym skromny. Dzięki jego aktywności w centrum wsi funkcjonuje boisko, o które dbają wszyscy mieszkańcy, a także plac zabaw i siłownia. Sołtys jest pomysłodawcą „Tawerny pod Brzozami”, w której organizowane są imprezy okolicznościowe (między innymi Dzień Dziecka, Memoriał, zjazdy rodzinne, spotkania z władzami gminy). Oprócz tawerny, sołtys z zaangażowaniem walczył również o odbudowę spalonej remizy strażackiej, która służy do dziś nie tylko OSP, ale i mieszkańcom.

O głosowanie na sołtysa Wolnickiego zaapelowała podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Słupca wójt Grażyna Kazuś. – Oprócz indywidualnego wyróżnienia dla sołtysa jest też nagroda dla mieszkańców w postaci placu zabaw, dlatego myślę, że warto powalczyć – mówiła. Głos zabrał również obecny na sali Jan Wolnicki. Sołtys podziękował za zgłoszenie jego kandydatury, ale jednocześnie stwierdził, że każdy z sołtysów z gminy Słupca na takie wyróżnienie zasługuje. Poprosił też wszystkich o głosy dodając, że niezależnie od wyniku już czuje się zwycięzcą.

Aby zagłosować na Jana Wolnickiego wystarczy wysłać SMS na numer 71051w treści wpisując: sołtys.16. Koszt jednej wiadomości to 1,23 brutto. Głosować można do 22 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *