Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gmina ma nowego sekretarza

Karolina Walczak została nowym sekretarzem gminy Słupca. Taką informację podała na dzisiejszej sesji wójt, Grażyna Kazuś. Oficjalnie, nowa sekretarz stanowisko obejmie 1 sierpnia.

Karolina walczak pracuje w Urzędzie Gminy w Słupcy od 14 lat. Ostatnio pełniła funkcję kierownika referatu gospodarki, ochrony środowiska i rolnictwa. Na stanowisku sekretarza zastąpi Krzysztofa Kosmowskiego, który pod koniec maja br. przeszedł na zasłużoną emeryturę. – Z prawa polskiego wynika, że nowego sekretarza możemy powołać w drodze awansu lub zrobić konkurs na to stanowisko. Chcąc jednak uniknąć jakichkolwiek niejasności poprosiliśmy o opinię prawną dr. Zbigniewa Sypniewskiego, który jest naszym doradcą prawnym w Wielkopolskim Ośrodku Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. W opinii tej czytamy, że z żadnych przepisów prawa nie wynika zakaz powierzenia stanowiska sekretarza gminy w trybie awansu wewnętrznego. Przeniesienie zatrudnionego w Urzędzie Gminy w Słupcy urzędnika, posiadającego wymagane kwalifikacje, jest zatem dopuszczalne – oświadczyła na sesji Grażyna Kazuś, która tak argumentowała swój wybór.

Grażyna Kazuś, wójt gminy Słupca

 

 

Po ogłoszeniu swojej decyzji, wójt poprosiła na salę Karolinę Walczak, pogratulowała jej i oficjalnie zaprezentowała radnym oraz zaproszonym gościom. – Czternaście lat temu, gdy zaczynałam pracę w urzędzie, na pewno nie myślałam o takiej chwili, nawet w głowie mi się to nie mieściło. W poczuciu ogromnego obowiązku i realizacji swoistego mandatu zaufania, szczególnie wobec pani wójt, postaram się realizować wszystkie nakładane na mnie zadania. Mam nadzieję, że współpraca będzie przebiegała tak jak do tej pory, znamy się wiele lat i myślę, że nic nie ulegnie zmianie, a jeśli już to tylko na lepsze – skomentowała Karolina Walczak.

Oficjalnie, stanowisko sekretarza, Karolina Walczak obejmie 1 sierpnia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *