Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gmina nie zamknie żadnej szkoły

Podjęli uchwały w sprawie reformy oświaty. Od 1 września na terenie Gminy Słupca funkcjonować będzie siedem szkół podstawowych.

Zanim jednak radni przegłosowali wspomnianą uchwałę podczas sesji rozpętała się burzliwa dyskusja. Pojawili się na niej dyrektorzy, rodzice dzieci  i nauczyciele z gminnych szkół. Nikt nie chciał, żeby jego placówka była likwidowana.

Najwięcej emocji wywołało głosowanie nad przeniesieniem siódmych i ósmych klas z Kotuni do Kowalewa i Młodojewa do Drążnej. Uczniowie tych szkół mają tam uczęszczać do 2023 roku.

Decyzja jednak zapadła. Od 1 września na terenie gminy funkcjonować będzie 7 szkół podstawowych. Będą to placówki w Kotuni, Młodojewie, Cieninie Zabornym, Cieninie Kościelnym i  Koszutach. W podstawówki zostaną także przekształcone dotychczasowe gimnazja w Drążnej i Kowalewie Opactwie.

O utworzeniu Zespołów Szkolno Przedszkolnych decydowała przede wszystkim ekonomia tłumaczył asystent wójta Bogdan Kukulski. Do całej sprawy krytycznie odniósł się radny Artur Kuchowicz.

Film z sesji obejrzycie na TwojaSłupca.tv

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz