Gmina Ostrowite przywitała Mistrza Świata

Mistrzowskie powitanie Kacprowi Ratajewskiemu, który została Mistrzem Świata w piłce siatkowej mężczyzn do lat 19 zgotowała Gmina Ostrowite.

Aktualnie zawodnik SMS Joker Piła swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS MOS Czarnych Ostrowite pod wodzą Pawła Kolana i Marcina Wiatrowskiego. Młodzieżowe sekcje siatkarskie działały prężnie między innymi dzięki wsparciu Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy.

Wybrany Sportowcem Roku Powiatu Słupeckiego w 2020 roku Kacper wcześniej zdobył brązowy medal Mistrzostwa Europy. Kilka dni temu razem z drużyną sięgnął po złoto Mistrzostw Świata.

W finale nasza reprezentacja pokonała Bułgarię 3:0 (25:20, 25:19, 25:19). Mistrzowskie powitanie w rodzinnej miejscowości zgotowali mu Gmina Ostrowite, Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem, trenerzy oraz Sołectwo Ostrowite.