Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gmina Słupca utworzy własny zakład odbioru odpadów?

Interpelację dotyczącą rozważenia utworzenia przez Gminę Słupca zakładu odbioru nieczystości złożyła radna, Joanna Przybylska.

-Uprzejmie proszę o rozważenie utworzenia własnego zakładu odbioru nieczystości na terenie Gminy Słupca. Utworzenie takiego zakładu pozwoliłoby na obniżenie opłaty za śmieci a także kontrolować Gminie wywóz odpadów, a zwłaszcza wagę odstawianych śmieci.

Jeżeli w Gminie pojawiłaby się możliwość pozyskania jakichkolwiek środków zewnętrznych, a byłyby to środki duże i wystarczające jeśli chodzi o ochronę środowiska i odpady komunalne i byłaby możliwość zakupienia własnego taboru samochodowego to bardzo bym prosiła żeby  rozważyć, czy to niebyłoby tańsze w porównaniu z ogłaszaniem na przykład przetargu i zlecaniem odbioru wywozu śmieci firmie zewnętrznej.

Wiem, że uciążliwość na pewno będzie, bo taką działalność trzeba w dużej mierze kontrolować, zatrudnić pracowników, bo to nie tylko tabor ale prosiłabym o jakąkolwiek chociaż kalkulację albo przyjrzenie się takim zakładom funkcjonującym w innych Gminach, czy Gmina Słupca by się nie mogła pochylić nad taką działalnością.

Szanowni Państwo, podnoszenie ciągle cen za odbiór odpadów komunalnych mieszkańcom to nie jest najlepsze rozwiązanie, a moim zdaniem jesteśmy tak dużą gminą, że czas o takim zakładzie pomyśleć- mówiła radna podczas sesji.

W odpowiedzi wójt Grazyna Kazuś zapewniła, że wykonana zostania dokładna analiza utworzenia takiej jednostki.


Najnowsze komentarze
 • Wniosek radnej pod publikę. Dobrze wie chyba jak wyglądają finanse gminy.
  Na taki zakład to nie wiem czy 10mln wystarczy.

  • Tu nie potrzeba publiki. Wystarczy popatrzeć jak takie zakłady funkcjonują w innych gminach w powiecie słupeckim i ile tam płaci się za śmieci. Środki na utworzenie zakładu można pozyskać zewnątrz. Trzeba chcieć.

 • Zakład Komunalny powinien funkcjonować w każdej gminie i mieście.
  Nowa śmieciarka to koszt zakupu około pół miliona .
  Tak więc taka malutka gmina spokojnie odbierze odpady we własnym zakresie .

 • Grażyna ze swoją ekipą to lepiej niech się za nic nie bierze. I tak nic nie stworzą a przepadnie dużo kasy. Połączyć siły z miastem i zapomnieć o obecnej władzy.

Dodaj komentarz