Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gmina Strzałkowo przekazała pierwsze komputery dla dzieci

Gmina Strzałkowo rozpoczęła dziś dystrybucję sprzętu komputerowego zakupionego w ramach projektu „Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach wyrównywania szans w dostępie do cyfrowej edukacji dzieci i młodzieży z terenów popegeerowskich.

Z uwagi na wartość zamówienia Gmina zobowiązana była przeprowadzić zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych postępowanie przetargowe, co wydłużyło termin wyłonienia dostawcy sprzętu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BESTPRINT ze Środy Wielkopolskiej, na kwotę 464 711,22zł, za które Gmina zakupiła 211 laptopów, 17 komputerów stacjonarnych i 10 tabletów dla 238 uczniów.

Dziś w Urzędzie Gminy wójt Dariusz Grzywiński przekazał sprzęt pierwszym beneficjentom projektu. Ze względu na jego dużą ilość oraz konieczność podpisania stosownej umowy darowizny i protokołów zdawczo-odbiorczych, wnioskodawcy są powiadamiani o terminie odbioru indywidualnie.

4 odpowiedzi

  1. Brawo super pomysł. Wnuki byłych pracowników PeGieeRów na pewno potrzebują tych laptopów bardziej niż wnuki kowali czy zielarzy. Dobrze że PiS na to właśnie wydaje nasze pieniądze. Niestety moi rodzice nie stracili pracy w PGRach więc teraz moje dzieci mają pełno laptopów i nie dostaniemy nic od państwa :( Może za rok laptopy dać dla wnuków szwaczek zajmujących się repasacją?

  2. Jest to Projekt Rządu że Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. A wiecie co Ci niektórzy obdarowani mówią „to Unia dała na te laptopy, nie chcąc Rządowi dać gotówki zastrzegła sobie ze na taki cel mają być wydane” ha ha. Pewnie niektóre Samorządy tak im tłumacza., żenada. A prawda jest taka Rząd wcale nie musiał wydać te środki na ten cel.

  3. Już nic głupszego nie szło wymeslec. Daliby normalnie pracującym ludziom by godnie żyli a nie potomkom PGR którzy pili platana od 7 do 15. Pytam się co z ludźmi którzy w tych czasach pracowali i ich wnuki nie dostaną laptow?? Kto to wymyślił? Kupili mochery rozdają kasę na prawo i lewo a teraz jeszcze PGR. Ludzie ten świat zwariował. Zobaczymy jak na to zareagują na wyborach pracujący ludzie którzy na to dają i na wszystko inne 13,14 wszelkiego rodzaju tarcze i w zamian co g…. . Nic z tego nie mają. Czas zmienić kraj zamieszkania.

  4. Do Niko. Oto jest język od którego cały ten jad się zaczął.. „Mochery, zabierz babci dowód itd” Autor tych slow ten jad rozwija dzisiaj jeszcze bardziej co widać w jego groźnych oczach i gestach. To on zatruł Polskę a teraz kłamie, odwracając kota ogonem. Jego PO.. ncow właśnie po takich słowach rozpoznajemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *