Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gmina Strzałkowo szuka oszczędności. Wyłączy część oświetlenia ulic.

Informację dotyczące częściowego wyłączenia oświetlenia ulicznego na swoim terenie przekazała Gmina Strzałkowo.

-W związku z drastycznym wzrostem kosztów energii elektrycznej oraz regulacjami prawnymi nakładającymi na organy administracji publicznej obowiązek ograniczenia jej zużycia, Urząd Gminy Strzałkowo informuje o wprowadzeniu oszczędności i planowanym częściowym wyłączeniu w godzinach nocnych oświetlenia ulicznego.

Wyłączenie częściowe oświetlenia ulicznego nastąpi systematycznie począwszy od 30 września br.

Za utrudnienia przepraszamy-czytamy w komunikacie Wójta Gminy.

Co myślicie o tym pomyśle?


Najnowsze komentarze
 • Co ze złodziejami? Stwarzacie idealne warunki do kradzieży i dewastacji. Co Wy na to?

 • Wiocha ma problemy z oświetleniem ulic?

 • Jaki Urząd Gminy oraz jakie regulacje prawne nakładają obowiązek wyłączenia oświetlenia ulicznego w gminie Strzałkowo ? Urząd Gminy jest tylko i wyłącznie budynkiem natomiast organem wykonawczym jest wójt a stanowiącym rada gminy i to te organy mogą ewentualnie podjąć tak istotną decyzję – tylko jak to się ma do powyższego zapytania oraz stwierdzenia zmartwionej Staruszki dotyczącego zapewnienia bezpieczeństwa w gminie Strzałkowo ?

 • Najważniejsze jest w tych czasach oszczędzanie. Nie ma przepisu, który nakładał by na Urząd oświetlanie ulic, to nie jest przymusu. Urzędu tak robią, ale jak mają na to pieniądze. A jak nie mają to nie oświetlają. Warunki do kradzieży ;-))))) Uśmiałem się. Nie słyszałem, żeby złodziej albo inny łobuz uzależniał swoje uczynki tym, czy świeci lampa czy nie. Jak ma ochotę komus walnąć w twarz to nie patrzy czy się świeci czy nie, tylko wali. Ludzie, co z wami??? Idą złe czasy.

  • !! masz rację – najważniejsze jest oszczędzanie, tylko nie kosztem bezpieczeństwa mieszkańców gminy którego zapewnienie należy do podstawowych zadań gmin oraz jej organów. Jeżeli gmina Strzałkowo nie ma pieniędzy to niech jej rada gminy podejmie stosowną uchwałę w sprawie redukcji zatrudnienia w Urzędzie Gminy i podległych jej jednostkach ze względu na przesyt zatrudnienia oraz ograniczy bardzo wysokie zarobki wójta (około 20 tys. zł/miesiąc) oraz wysokie diety radnych Rady Gminy.

   • Napisz do rządu niech zrobi porządek z cenami energii i gazu, bo nikt na tym nie panuje. Żeby nie burdel w kraju, to nie było by problemów czy ogrzewać, czy oświetlać, czy jeść.

    • Burdel w kraju to dopiero byłby gdyby dzisiaj rządziła Koalicja Obywatelska (Kopacz która zapewniała że węgiel zdrożeje a chwilę pózniej – nie zdrożeje dla odbiorców czy wspaniałomyślny Tusk, zwolennik ETS-u oraz poplecznik Putina, bujający się wraz z Pieńkowską na Barbórce z kuflem piwa a pózniej wygaszający polskie kopalnie.

 • Niech radni zrezygnują z diet, przecież są społecznikami i już trochę pieniędzy w kasie gminnej zostaje

 • Www/Totalniaku bredzisz jak Twoi POncy. Burdel to masz w swojej głowie…. Mają rację Ci co piszą żeby Samorządy za ze zły oszczędzanie od siebie od swych wynagrodzen i nadmiaru zatrudnienia no. Sekretarz i zastępca Wojta, jeden z nich napewno nie jest potrzebny w takiej Gminie jak nasza.

Dodaj komentarz