Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gmina Strzałkowo wymieni 300 lamp na bardziej energooszczędne

Samorząd Gminy Strzałkowo kontynuuje działania związane z oszczędzaniem energii elektrycznej. Jeszcze w tym roku jest planowana wymiana 300 lamp.

Na początku października TUTAJ informowaliśmy, że w związku z drastycznym wzrostem kosztów energii elektrycznej Gmina Strzałkowo planuje częściowe wyłączenie oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych. 

Kolejnym sposobem na mniejsze koszty zużycia energii ma być wymiana opraw lamp z sodowych na ledowe. Aktualnie na terenie Gminy Strzałkowo znajduje się 956 lamp będących własnością spółki Oświetlenie Uliczne. 943 z nich ma oprawy sodowe.

Majątek Gminy stanowi natomiast 400 lamp, z których 296 ma oprawy sodowe, a 104 ledowe. To właśnie one w pierwszej kolejności zostaną wymienione. Na ostatniej sesji radni na ten cel zabezpieczyli 450 000 zł. Ta kwota ma pokryć koszty wymiany 300 starych opraw na te energooszczędne do końca roku.

Gmina prowadzi już rozmowy z spółka będącą w posiadaniu pozostałych lamp, aby opracować harmonogram ich wymiany w przyszłym roku. 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz