Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gmina wydzierżawi Zakład Wodociągów i Kanalizacji? Radni: Niepoważny, chory pomysł.

Temat wydzierżawienia przez Gminę Słupca Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wywołał burzliwą dyskusją podczas ostatniej sesji Rady Gminy Słupca.

O to, czy takie rozwiązanie jest rozważane pytał radny, Łukasz Graczyk.  Jak miała informować podczas komisji wójt, Grażyna Kazuś toczą się rozmowy w tej sprawie, jednak żadne ustalenia jeszcze nie zapadły.

-To Rada musi się z tym zapoznać i ewentualnie  wyrazić taką zgodę- podkreślał przewodniczący, Jerzy Kopczyński.

-Dla mnie to jest niepoważny pomysł. Jak można wydzierżawić jeden z najnowocześniejszych obiektów w województwie? Szkoda, że pani wójt akurat wyszła, ale nie wiem czy ona chce wszystko tutaj oprzeć na usługach w tej gminie? Nie będziemy mieli Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, nie opłaca się kosić poboczy, nie opłaca się odśnieżać dróg, nic tutaj się nie opłaca.

Niedługo możemy też stwierdzić, że na przykład nie opłaca się mieć skarbnika, bo  może można dać to jakiejś księgowej, żeby to biuro za nas zrobiło- dla mnie to jest niepoważne- komentował radny Graczyk.

O to, że rozmowy z potencjalnym dzierżawcą toczyły się bez zapytania o zgodę radnych miał pretensję Kazimierz Spławski.

-Sześć lat ma chyba ta oczyszczalnia ścieków, gdzie była pani wójt, jak mieliśmy oczyszczalnię, która wydawała przepraszam smród na okolicę Rozlania, Rokosza, Woli Parcele, Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego, Pokoi jak wiatr pasował. Dlaczego wtedy nie chciano wydzierżawić tego? Ponieważ wtedy by nikt tego nie wziął. Oczyszczalnię wybudowaną podobną do dwóch lub trzech w całym województwie wielkopolskim, która naprawdę chce się koło niej przejechać, nie ma żądnych złych zapachów to dzisiaj chce się tą oczyszczalnię wydzierżawić- mówił radny.

-Naprawdę dla mnie to jest chory pomysł. Jak można na tym zarobić? Bo ten co chce to wziąć mówi, że na tym zarobi. Oczywiście zarobi ale w taki sposób, że my za wodę zapłacimy 70, czy może więcej procent. Koszta pokryjemy my, użytkownicy wody i ścieków- komentował Spławski, który przypomniał, że na obiekcie ciąży jeszcze kredyt w wysokości około 3 milionów złotych.

-Na razie nie ma o czym rozmawiać. Nie wiem jak kto, ale ja tak szybko się nie zgodzę na wydzierżawienie takiego obiektu, bo najpierw trzeba przeprowadzić głęboką analizę, wprowadzić pewne zmiany i dopiero po okresie naprawczym możemy dyskutować o wydzierżawieniu- mówił radny, Józef Włodarczyk.

 


Najnowsze komentarze
  • Wójtowa na głowę upadła? Niech sale w Kowalewie wydzierżawi albo własny dom. Wszystko na krechę robi, gmina zadłużona po uszy… Takich ludzi wybieracie… Dramat

  • że zadłużyła gminę to dobrze ale nie wyciąga wniosku z sytuacji warszawskiej CZAJKI, szkoda

Dodaj komentarz