Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Słupcy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Słupcy zorganizowały Gminny Dzień Profilaktyki w Kowalewie Opactwie.

Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci, to ważna sprawa. Bądź więc ostrożny, to nie zabawa”. Nie zabrakło również odniesień do problematyki stosowania używek przez dzieci i młodzież oraz przeciwdziałania tym zagrożeniom, a także zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Kolejny już Gminny Dzień Profilaktyki zorganizowano w piątek, 15 września, w Hali Sportowej przy szkole w Kowalewie Opactwie. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły działające na terenie gminy Słupca. Wśród gości wydarzenia znaleźli się Zastępca Wójta Gminy Słupca Cezary Przybylski, Przewodniczący Rady Gminy Słupca Jerzy Kopczyński oraz kierownik GOPS Anna Kubicka, a także przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Stronę policyjną reprezentowali Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Słupcy nadkom. Wojciech Kujawa, dzielnicowy asp. Mateusz Jóźwiak, specjalista ds. nieletnich asp. Joanna Wolińska, profilaktyk mł. asp. Marcin Dębowski i oficer prasowy asp.sztab. Marlena Kukawka.

Dla uczestników spotkania przygotowano konkursy, występy, pokazy i wykłady. Wszystko po to, aby pokazać, że można spędzać wolny czas bez stosowania używek i przemocy oraz propagować ideę niesienia pomocy innym. Wydarzenie rozpoczęto od przedstawienia profilaktycznego „W sieci” wystawionego przez aktorów Teatru Króla z Łodzi.

Następnie uczestnicy podzielili się na grupy, dla których przygotowano zajęcia profilaktyczno-edukacyjne m.in. warsztaty z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez strażaków z OSP w Kamieniu, tory przeszkód w alkogoglach, zajęcia plastyczne „Dwie strony sieci” oraz trening taneczny.

Dodatkowo chętne osoby mogły się sprawdzić na specjalnym torze przeszkód i odbyć test sprawności fizycznej, podobny do tego, jaki zdają kandydaci przed przyjęciem do służby w Policji. Liczne konkurencje pomogli przeprowadzić uczniowie z klasy policyjnej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Na zakończenie spotkania zebrani wysłuchali koncertu „Życie – spacer po kamieniach” w wykonaniu Jacka Musiatowicza z synem Michałem. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek oraz upominki związane z profilaktyką uzależnień oraz bezpieczną drogą do szkoły.

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *