Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gminny Konkurs Biblijny rozstrzygnięty

Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Słupca sprawdzali  swoją wiedzę z zakresu Starego i Nowego Testamentu. Konkurs wygrał zespół dziewcząt z Cienina Kościelnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Kolejna już VII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy Religijnej zorganizowana została w Szkole Podstawowej w Cieninie Kościelnym. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły ze szkół podstawowych w Koszutach, Cieninie Zbornym i Cieninie Kościelnym. Głównym celem konkursu jest pobudzenie głębszego zainteresowania Księgami Starego i Nowego Testamentu, a co się z tym wiąże budowanie wiary w oparciu o wzorce przedstawione w Piśmie Świętym.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym drużyny odpowiadały na wylosowane pytania, następnie przedstawiciele zespołów recytowali fragmenty Pisma Świętego. W kolejnym, trzecim etapie uczestnicy musieli z kolei wykazać się kreatywnością i zdolnościami malarskimi tworząc plakat zawierający hasło, myśl przewodnią dotyczącą fragmentu Biblijnego. Trzeba przyznać, że drużyny bardzo sprawnie przebrnęły przez wszystkie etapy , wykazując przy tym nie tylko wspaniałe znajomości Ksiąg Starego i Nowego Testamenty, ale również prezentując zdolności słowno-plastyczne.

Ostatecznie rywalizację wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Cieninie Kościelnym w składzie Julia Kubsik, Julia Jamruszka i Martyna Kudlewska. Drugie miejsce zajęła drużyna z Cienina Zbornego reprezentowana przez Aleksandrę Żabierek, Amelię Lewicką i Andżelikę Skoczkowską. Na trzeciej pozycji uplasowały się przedstawicielki ze szkoły w Koszutach Julia Radecka, Zuzanna Kukulska i Natalia Król. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Cieninie Kościelnym wspierana przez Radę Rodziców i Urząd Gminy w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *