Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym już po raz kolejny odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca.

W kategorii klas VI i młodszych Szkół Podstawowych przystąpiły cztery drużyny: z Cienina Zabornego (opiekun: Paweł Barański), Młodojewa (opiekun: Emilia Mizera), Kowalewa Opactwa (opiekun :Tomasz Zastawa) oraz z Koszut (opiekun: Wiesława Frydrychowicz).

Turniej otworzyli Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.

O prymat najlepszej drużyny w Gminie walczyli także zawodnicy w kategorii Gimnazjum ze Szkoły w Drążnej(opiekun: Grzegorz Wysocki) i z Kowalewa Opactwa(opiekun: Tomasz Zastawa).

Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym.

W teście dla szkół podstawowych znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.

Testy dla gimnazjum obejmowały te same zagadnienia w których wszystkich pytań było również 35. Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka).

Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.  Organizatorzy skłądają podziękowania dla dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – pani Jarosławy Kobos i dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym  Urszuli Jantosz za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu zawodów.

Oto jak przedstawiała się końcowa kolejność:

Szkoły Podstawowe:

1. ZSP Cienin Zaborny
2. SP Koszuty
3. ZSP Młodojewo
4. SP Kowalewo Opactwo

Gimnazjum:

1. Drążna
2. Kowalewo Opactwo

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz