Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Godzina dyżuru w SPZOZ za 500 zł? Nie było chętnych do pracy w Wigilię.

Temat ogłoszenia zamieszczonego w internecie, które dotyczyło pracy dla anestezjologa w SPZOZ podczas sesji Rady Powiatu poruszył radny, Mariusz Król.

W sieci kilka dni temu miało się pojawić ogłoszenie następującej treści: Szpital w Słupcy poszukuje anestezjologa na dyżur 24.12 na OIOM-e. 4 stanowiska covidowe, 2 niecovidowe. Stawka: 500 zł/h.

-Gdzieś na fejsbuku pewna pani doktor, bodajże z Poznania jeżeli dobrze sprawdziłem wrzuciła informację dotyczącą braku zabezpieczenia anestezjologicznego na oddziale covidowym i tam padła, nie wiem czy to jest duża, czy mała stawka, 500 zł za godzinę. Czy jest to prawda, czy jest to czyjś wymysł, że po pierwsze brakuje faktycznie tego lekarza na dyżurze i po drugie, czy ta stawka jest prawdziwa, czy to ktoś po prostu wyssał sobie, Bóg wie skąd-pytał Król.

-Rzeczywiście dyrektor skorzystał z niekonwencjonalnej formy pozyskania lekarza o specjalności anestezjologicznej na dyżur w Wigilię ponieważ z racji rozmaitych kwestii rodzinnych anestezjolodzy, którzy są związani etatowo bądź też kontraktowo ze szpitalem nie mogli bądź też nie chcieli tego dyżuru podjąć. Z tego co wczoraj się dowiedziałem udało się znaleźć dwóch lekarzy, którzy ten dyżur podejmą także możemy być pewni, że będzie należyte zabezpieczenie medyczne jeśli chodzi o ten wieczór wigilijny.

Natomiast jeśli chodzi o stawkę to tutaj nie mogę się do tego odnosić bezpośrednio. Wyjaśnię tę kwestię do końca i udzielę panu radnemu odpowiedzi-mówił starosta Jacek Bartkowiak.

Do szpitala skierowaliśmy zapytanie w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.


Najnowsze komentarze
  • Zapytajcie o godzinowe stawki niektórych innych lekarzy to będziecie w szoku. Podwyżki dla niektórych konkretne poszły, lekarze zadowoleni. Szkoła że nie wszyscy.

  • To się nadaje do mediów ogólnopolskich !

  • WOLNE MEDIA TVN

    • Powiedzenie „Pokaż lekarzu co masz w garazu” nie wzięło się znikąd

  • TVN i wolne media…hahahhaa chyba dla lemingów, bo po to wsi stworzyło ta tzw. stacje, stacje TVNienawiść.

  • To tak jest jak dyrektor zamiast budować zespół, autorytet i lojalność swoim przykładem i postawą kupuje za niewyobrażalne stawki osoby do współpracy. Nie za swoje pieniądze oczywiście a publiczne. Co na to starosta Bartkowiak i zarząd powiatu ?!

Dodaj komentarz