Szukaj
Close this search box.
Szukaj

Gol Krawca na wagę zwycięstwa

Udane odrabianie strat w meczu z drugą ekipą Sokoła Kleczew mają za sobą rezerwy SKP Słupca, które wygrały swoje spotkanie 2:1. Gola na wagę trzech punktów widowiskowym strzałem w samo okienko zdobył Patryk Krawiec.

Pojedynek przy ulicy Gajowej gracze Mirosława Kwaśnego zaczęli jednak od falstartu i tuż po pierwszym gwizdku przegrywali 0:1. Kilka minut później był już remis po dokładnym dograniu na głowę Bartosza Łysiaka przez Adriana Stawowego. Potem kilka razy rywali strzałami z dystansu zaskoczyć próbował Sebastian Jasiak, jednak uderzenia te przelatywały daleko obok bramki, albo trafiały w rywali. Po rzucie wolnym dla SKP Jasiak jednym uderzeniem znokautował dwóch stojących w murze piłkarzy Sokoła.

Kleczewianie również z dystansu uderzali bardzo niecelnie, jednak zdobycia kolejnego gola byli blisko kiedy w polu karnym upadł jeden z zawodników przyjezdnych zahaczany przez interweniującego Macieja Przygodę. Arbiter gry jednak nie przerwał. Kilka minut później słupecki bramkarz popisał się świetną interwencją ratując swój zespół przed startą gola. Od początku drugiej połowy na boisku panował niemały chaos. Gra się zaostrzyła i zaobserwować można było sporo niebezpiecznych wejść zarówno po jednaj jak i drugiej stronie. Swoją drugą bramkę zdobyć mógł Łysiak, jednak w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę przy próbie uderzenia.

Wreszcie w końcowych minutach sprytem wykazał się wprowadzony na boisko Jacek Kowalczyk, który krótko rozegrał rzut rożny podając do Piotra Witowskiego. Ten dośrodkował w pole karne, a wybita przez Sokoła piłka wpadła pod nogi Patryka Krawca, który mierzonym technicznym strzałem w samo okienko zza szesnastki pokonał Adama Kwiatkowskiego. Kleczew postawił wszystko na jedną kartę, jednak nie udało mu się wyrównać. Mecz kończył w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego ze swoich zawodników, którą otrzymał ten za niesportowe zachowanie.

SKP II Słupca-Sokół II Kleczew 2:1 (1:1)