Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gołąb ze Słupcy uratowany w Katowicach

Na swojego właściciela czeka zwierzę z naszego regionu , które po groźnym wypadku uzyskało pomoc w jednej ze specjalistycznych klinik.

Chodzi o gołębia znalezionego 12 lipca w centrum Katowic.Był on poważnie ranny, miał rozszarpany fragment skrzydła i złamanie otwarte. W przychodni Smartvet uzyskał niezbędną pomoc.Przeszedł operację (amputacja niewielkiego fragmentu skrzydła) i został odrobaczony. –Największym problemem było dopilnowanie by nie zrzucał opatrunku i nie rozdziobywał sobie rany. Obecnie rana się zagoiła, pióra odrastają.jednak ptak nie powróci do dawnej sprawności tj. będzie raczej podlatywać niż latać– piszą tamtejsi weterynarze.
Gołąb jest zaobrączkowany. Udało im się ustalić, że jest zarejestrowany w oddziale w Słupcy. Numer gołębia to 0189 1354 (obrączka błękitna – 2016).Niestety zgłoszenie o znalezieniu gołębia i prośba o pomoc w odnalezieniu właściciela skierowane do oddziału nie dały odzewu.

-Nie możemy dłużej zajmować się gołębiem i nie mamy do tego odpowiednich warunków. Chcemy by żył w stadzie z innymi gołębiami, a nie przebywał ciągle samotnie w klatce.Właściciel gołębia nie zostanie obciążony żadnymi kosztami leczenia ptaka. Chcemy tylko by gołąb trafił do swojego domu. Prosimy o pomoc– dodają i zachęcają do przygarnięcia zwierzęcia.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz