Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Golf na wakacyjną nudę?

Piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka to sporty, które tradycyjnie królują podczas zajęć organizowanych w ramach letnich wakacji. W gminie Strzałkowo do tych dyscyplin, już niedługo dołączyć może także golf.

Pomysł zainteresowania najmłodszych mieszkańców gminy tym, wciąż elitarnym, ale coraz bardziej popularnym sportem pojawił się na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Strzałkowo. Jego autorem był radny Mirosław Czerniak, który od kilku lat jest także zapalonym golfistą. – Może się wydawać, że golf to jest taki egzotyczny sport, ale ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić samą strzelnicę golfową, czyli tzw. driving range. To jest taka mała mata ze sztuczną trawą, gdzie ustawia się piłeczkę i ćwiczy uderzenia. Wystarczyłoby kupić kilka takich mat, siatkę, żeby piłeczka nie uciekała, najprostszy kij i zorganizować coś takiego na naszym Orliku. Jeśli uda nam się to i będzie zainteresowanie to możemy potem też pojechać na pole golfowe do Goliny, czy Bytkowa za Poznaniem – mówił radny.

Pozostali członkowie komisji z zainteresowaniem wysłuchali argumentów radnego i poparli jego pomysł. – Nie chodzi o to, żeby od razu budować u nas pole golfowe, ale taki wyjazd, na którym dzieciaki mogłyby poznać zasady tego sportu, obyć się z nim, jest wart przemyślenia. Dodatkowo, ze swojej strony uważam, że gminną ofertę można rozszerzyć także o grę w Boule. Jest to dobre połączenie sportu i zabawy z elementami rehabilitacji, które również nie wymaga dużych nakładów finansowych – podsumował przewodniczący komisji, Artur Cygan.

Kto wie, być może w kolejne wakacje nauka golfa wzbogaci program corocznej akcji „Lato z Samorządem”. Z pewnością, gmina Strzałkowo byłaby jedną z nielicznych gmin w Polsce, w której stawia się na taką formę wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *