Gonili, ale nie zdążyli

Porażki we własnej hali doznali szczypiorniści UKS Hagard Strzałkowo, którzy przegrali z KPR Polonia Środa Wielkopolska 26:32.

Od początku mecz był dość wyrównany, a oba zespoły strzelały bramkę za bramką. Cztery pierwsze trafienia dla gospodarzy zapisał na swoim koncie Dominik Nawrocki. Od wyniku 5:5 goście zaczęli jednak powiększać swoją przewagę.

Na tablicy było 9:12, czy 12:15, a w 26 minucie rywale prowadzili już 12:17. W szeregach gospodarzy słabo wyglądała gra w obronie, a w ataku było sporo niedokładności i złych decyzji. Do przerwy Hagard przegrywał 15:20.

Od początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Gracze Macieja Leżały popełniali też sporo prostych błędów. Świetnie między słupkami spisywał się bramkarz ze Środy Wielkopolskiej.

Dopiero w końcówce gospodarze się przebudzili i zaczęli szybko odrabiać straty. Choć przegrywali 16:23, czy 18:24 oraz 23:27 na osiem minut przed końcem spotkania doprowadzili do stanu 25:27.

Wydaje się, że wówczas miała miejsce kluczowa sytuacja w meczu. Hagard grał w przewadze dwóch zawodników, a rzutu karnego i dobitki nie wykorzystał Dominik Nawrocki.

Choć potem dobrze na bramkę rywali rzucał Oskar Zawodny, a kilka razy próby gości obronił Hubert Rogalski, to jednak zespół ze Środy Wielkopolskiej znowu odskoczył na kilka punktów i ostatecznie wygrał 26:32.