Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Goście z zagranicy w słupeckim Ekonomiku

Młodzież z Turcji, Niemiec, Hiszpanii i Bułgarii oraz ich opiekunowie odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy. Wszystko za sprawą projektu Comenius, który placówka realizuje.


Najpierw w październiku młodzież ze Słupcy zwiedziła Turcję. Teraz przyszedł czas na spotkanie uczniów w Polsce. Druga wizyta trwała od 1 do 7 czerwca  – mówi Dorota Szczap, nauczyciel j. angielskiego.

 

 

Goście z zagranicy rozpoczęli poznawanie naszego kraju od Warszawy. Byli wręcz zachwyceni Zamkiem Królewskim, Łazienkami i smakiem tradycyjnych polskich pierogów. W kolejnych dniach zwiedzali Słupcę, Licheń, Poznań, Konin, kopalnię w Kłodawie oraz termy w Uniejowie. Mieli okazję obserwować życie szkolne oraz codzienne Polaków dzięki przebywaniu w domach uczniów słupeckiej szkoły. Jak mówi Tomasz Domininak, uczeń kl. 2 l, taka wymiana wiele uczy.

 

 

Młodzież nie tylko doskonaliła język angielski i wymieniała się spostrzeżeniami na temat swoich krajów i zwyczajów. Pracowała także nad głównymi założeniami projektu dotyczącymi aspektów mobilnego rynku pracy. Każdy kraj przedstawił swoją prezentację, po czym nastąpiła dyskusja odnośnie trudności podczas poszukiwania pracy za granicą. Wspólną międzynarodową przygodę w Ekonomiku zakończono grillem w Siennie, gdzie starosta, Mariusz Roga oraz dyrektor szkoły, Irena Grzeszczak wręczyli certyfikaty oraz upominki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *