Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gotowi na Italian Baja

Zespół Kamena Rally Team gotowy na drugą rundę Pucharu Europy FIA! Czy utrzymają pozycję lidera? 
Po dwóch miesiącach przerwy między rundami Pucharu Europy nadszedł czas na włoską odsłonę tej serii rajdów, czyli Italian Baja.

W dniach 4-7 lipca, w okolicach włoskiej miejscowości Pordenone, odbędzie się druga runda Pucharu Europy FIA (European Bajas Cup). 

Punktualnie, jak co roku od 31 lat, 80 kilometrów od Wenecji wystartuje włoski rajd. Oferuje on zawodnikom wymagającą trasę. To wyścig, który odbija się w przezroczystych wodach Meduny, Tagliamento i Cosa, a także na szerokich, żwirowych brzegach.

Dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza to już czwarty powrót na to wydarzenie. Zespół wraca na włoskie bezdroża po dwurocznej przerwie. 

Zawodnicy prowadzą w zestawieniu po pierwszej rundzie – Baja Extremadura, która odbyła się w Hiszpanii i – jak sami mówią – zamierzają bronić pozycji lidera. 

- Po szybkiej hiszpańskiej rundzie przyszedł czas na rundę bardziej offroadową, z przeprawami wodnymi i kamienistą nawierzchnią. Bardzo lubię ten rajd i chętnie wracam na te włoskie tereny, dlatego już nie mogę się doczekać startu – mówi kierowca, Tomasz Białkowski.

– Runda Italina Baja jest jednym z najpiękniejszych rajdów w całym sezonie rajdów terenowych. Cała trasa odbywa się w korycie rzeki. To teren zupełnie inny od tych, które znamy, ponieważ podłoże składa się z małych, białych, okrągłych kamyków. Aktualnie prowadzimy w zestawieniu Pucharu Europy, dlatego start w Italian Baja jest dla nas niezwykle ważny, aby utrzymać tę pozycję.

Wraz z całym Teamem zrobimy wszystko, żeby nie zawieść naszych przyjaciół i sympatyków – obiecuje pilot, Dariusz Baśkiewicz.

 

TEKST/FOTO: Kamena Rally Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *