Gotowi na lidera

3:2 po bardzo dobrym meczu na własnym boisku Obrę Kościan pokonali seniorzy SKP Słupca. Mimo, że miejscowi musieli dwukrotnie odrabiać straty to jednak ostatecznie postawili na swoim.

W meczu zabrakło pauzującego za kartki Norberta Lorenckiego, a na środek ataku wrócił Jakub Jóźwiak. Spotkanie od początku lepiej rozpoczęli goście, którzy mimo, że nie stwarzali sobie bramkowych sytuacji, to jednak jako pierwsi zdołali wyjść na prowadzenie. W 15 minucie bierną postawę Michała Walerczyka i Daniela Bednarowicza wykorzystał Maciej Bossy, który wbiegł między słupeckich obrońców i wygrał walkę o górną piłkę. Zaraz potem huknął nie do obrony z około 16 metrów. Było 0:1. SKP nie zamierzało jednak pogodzić się z porażką. Słupczanie w minuty na minutę grali coraz lepiej, jednak brakowało im pomysłu na rozwiązanie akcji w ich końcowych fazach. Tuż przed przerwą po jednym z rzutów wolnych dla SKP strzałem głową gola próbował zdobyć Michał Walerczyk, jednak uderzył niecelnie.

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu graczy Marcina Woźniaka, a to przyniosło w końcu sytuacje bramkowe. W 51 minucie po rzucie rożnym dla słupczan i zamieszaniu w polu karnym piłkę z najbliższej odległości do bramki wepchnął Mateusz Mroziński. Pięć minut później miejscowi byli już na prowadzeniu, kiedy na strzał z  około 18 metrów zdecydował się Jakub Jóźwiak, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Niestety kolejne pięć minut ponownie zmieniło wynik meczu. Kilka metrów przed polem karnym po jednym z kontrataków swojego rywala faulował Mateusz Mroziński. Do piłki podszedł Łukasz Biały i bezpośrednim świetnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Macieja Przygodę doprowadzając do remisu. Wtedy SKP ponownie pokazało charakter. Słupczanie nie chcieli zadowolić się remisem i cały czas dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Determinacja się opłaciła, a jego autorem okazał się Alan Kujawa. Słupecki pomocnik w 77 minucie zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów i strzelił nie do obrony. Rozpoczęła się nerwowa końcówka. Gospodarze grali jednak bardzo dokładnie i pewnie. W ostatnich minutach Obra stworzyła tylko jedną stuprocentową sytuację, jednak po strzale głową jednego z zawodników z Kościana piłka powędrowała nad poprzeczką. Po kapitalnej indywidualnej kontrze mecz mógł zabić Kujawa, ale jago widowiskowy strzał obronił golkiper rywali. Ostatecznie słupczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo. Zadowolenia z postawy swoich zawodników nie krył trener Marcin Woźniak.

SKP: Maciej Przygoda, Patryk Krawiec, Daniel Bednarowicz, Michał Walerczyk, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Mateusz Mroziński (51’ bramka, 61’ ż.k.), Alan Kujawa (77’ bramka), Dariusz Gromanowski, Jakub Jóźwiak (56’ bramka)

Rezerwowi: Łukasz Jaszczak (58’ Walerczyk), Jacek Kowalczyk (80’ Jóźwiak), Tomasz Jarecki (90’ Michał Lorencki), Aleksander Stawski, Sebastian Wyszpolski