Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Gotowi „na wakacje”

Członkowie Komisji Bezpieczeństwa spotkali się, by przedstawić stan gotowości do sezonu wakacyjnego. 3 lipca w sali herbowej starosta Mariusz Roga, jako przewodniczący komisji, odbierał od służb raporty dotyczące ich przygotowania.

St. bryg. Sławomir Kaczorkiewicz, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy poruszył m.in. temat odholowywania przez straż wodną  łodzi i żaglówek, będących w posiadaniu osób po spożyciu alkoholu lub osób nieposiadających zezwoleń na ich używanie. Z uwagi na duże koszty z tym związane, padła propozycja, by za niesubordynację tych, którzy okazali niefrasobliwość na naszych akwenach i wymagali odholowywania, wyznaczać finansowe kary.

Głos zabrał też nowo powołany szef słupeckiego sanepidu, Zygmunt Jasiński. Odczytał raport dotyczący gotowości kąpielisk, ośrodków wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży oraz obiektów handlu żywnością i ośrodków żywieniowych do sezonu letniego.

Komendant Zbigniew Malina, uwagę skupił na wzmożonych weekendowych patrolach, posterunkach sezonowych w Powidzu i Strzałkowie, a także wszelkich podjętych przez policję działaniach zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego. Inną istotną sprawą omawianą przez komendanta były zmiany w ruchu drogowym na czas remontu ul. Traugutta. W punkcie „wolne głosy”, kończącym posiedzenie komisji – informację dotyczącą likwidacji od 1 września dyspozytorni pogotowia ratunkowego w Słupcy przekazała dyr. SP ZOZ, Iwona Wiśniewska.

Źródło: powiat-slupca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *