Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Grecka przygoda uczniów ZSOiZ w Zagórowie

Licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie zakończyli realizację projektu ,,FOCUS na podniesienie kompetencji uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zagórowie”. To część programu ERASMUS+, współfinansowanego przez Unię Europejską.

-Celem przedsięwzięcia adresowanego dla uczniów zagórowskiego liceum było wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych, takich jak: nauka języka angielskiego, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabywanie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Realizację projektu rozpoczęła pierwsza 15-osobowa grupa wraz z opiekunami: Sylwią Roszak i Adamem Wojtczakiem, która z Grecji wróciła 27 października.

-Greckie niebo przywitało nas słońcem, a tętniące życiem miasto wprowadziło ponownie w wakacyjny klimat. Z portu lotniczego Saloniki-Macedonia pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania – Paralia Katerinis, położonego w malowniczej scenerii wybrzeża Morza Egejskiego i masywu górskiego Olimp. Instytucją, która nas przyjęła i sprawowała nad nami pieczę była grecka szkoła Platon School w Katerini.

Podczas naszego pobytu wykonywaliśmy szereg zaplanowanych działań projektowych doskonaląc różne umiejętności, zwłaszcza językowe. Należy podkreślić, że przedsięwzięcie realizowane było w języku angielskim, więc mieliśmy możliwości podnoszenia kompetencji komunikacyjnych w środowisku międzynarodowym. Czas na greckiej ziemi spędziliśmy realizując konkretne zadania zawarte w projekcie.

Program wyjazdu był bardzo napięty, wypełniony dużą ilością aktywności, których celem było również przybliżenie bogactwa kulturowego Grecji, jako znaczącej części naszej wspólnej kultury europejskiej-relacjonują uczniowie biorący udział w projekcie.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz