Grom na podium

Trzecie miejsce w rozgrywkach Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki zajęli zawodnicy słupeckiego Gromu.

Walka o podium była bardzo zacięta. Nasz zespół mierzył się z ekipą SNB Turek.-Od samego początku wynik oscylował na granicy remisu, jednak to my byliśmy drużyną goniącą. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 31:35 dla Turku. Od trzeciej kwarty przeszliśmy z gry strefą w obronie na krycie indywidualne, co później okazało się kluczowe. Za dobrą obroną poszedł jeszcze lepszy atak. Mocno przyśpieszyliśmy grę przez co zaczęły pojawiać się dogodne pozycję do rzutów trzypunktowych z czego świetnie korzystał Filip Pera, który w samej trzeciej kwarcie trafił ich aż 4, w tym ostatnią z faulem !!!

Po 3 minutach czwartej kwarty pierwszy raz w tym meczu wyszliśmy na prowadzenie. Ciężar zdobywania punktów w końcówce wziął na siebie Andrzej Kobiela (12 pkt w czwartej kwarcie), który znany jest z pewnej ręki w końcówkach. Po dwóch celnych trójkach naszego strzelca wygrywaliśmy tylko jednym punktem na 2 minuty przed końcem.

Obie drużyny miały przekroczony limit fauli, przez co każdy kolejny faul skutkował dwoma rzutami wolnymi. Przy wyniku 70:70 mieliśmy szansę zakończyć mecz w regulaminowym czasie. Niestety, rzut w ostatniej sekundzie nie znalazł drogi do kosza. Przed nami była dogrywka!
Dogrywkę rozpoczęliśmy od celnej trójki Daniela Tkaczyka, który w samej dogrywce zdobył, aż 11 z 14 punktów całej drużyny!

Mając przewagę kilku oczek mocno zwolniliśmy grę, licząc na faule i nie pozwalając rywalom na odrobienie strat. Mecz zakończył się wynikiem 83:78 i możemy cieszyć się z brązowego medalu – opisują szczegółowo słupeccy koszykarze.

Ponadto Daniel Tkaczyk, który w całych rozgrywkach rzucił 201 punktów w tym 18 celnych trójek został wybrany do najlepszej piątki sezonu, a najlepszym strzelcem drużyny został Andrzej Kobiela, który zdobył 255 punktów w tym 27 celnych trójek . Z kolei Filip Pera zajął drugie miejsce w konkursie rzutów za 3 punkty z wynikiem 9/15.

W tym sezonie w rozgrywkach KALK występowali: Andrzej Kobiela, Michał Rogowski, Daniel Tkaczyk, Dominik Tkaczyk, Filip Pera, Piotrek Laube, Kuba Żóbr Walisiewicz, Krzysztof Filipiak, Filip Mikolajewski, Konrad Wiśniewski, Krzysztof Stoiński, Adam Wyrozumialski, Sebastian Kujawa oraz Mirosław Górniak.