Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Groźnie na autostradzie

Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło wczoraj na autostradzie A-2. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Ok. 11:50 na autostradzie A-2 w Dolanach, gm. Lądek, kierujący VW Passatem mieszkaniec Sandomierza uderzył w tył naczepy ciężarowego DAF-a. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu, kierowcy VW nic groźnego się nie stało. Cało ze zderzenia wyszli także jadący samochodem ciężarowym mieszkaniec Litwy i podróżujące z nim dziecko, które od strażaków otrzymało maskotkę Misia Ratownika. Utrudnienia w ruchu na autostradzie trwały prawie dwie godziny.

Kilka godzin później, do kolejnego wypadku doszło na wysokości Kątów, gm. Słupca. Jak ustalili policjanci, kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Jadący za nim Mercedes z lawetą również wypadł z trasy i uderzył w barierki. Po dojeździe na miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom, a następnie przekazali je Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W tym przypadku poszkodowani również nie odnieśli poważniejszych obrażeń.Wszyscy uczestnicy wypadków byli trzeźwi. Sprawców zdarzeń policjanci ukarali mandatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *