Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Groźnie na drogach

Ostatnie dni czerwca nie były bezpieczne na drogach powiatu słupeckiego. Doszło do kilku kolizji i wypadków, dlatego kierowcy uważajcie. O tej porze roku także warto zachować ostrożność.


22 czerwca około godz. 14:20 w Samarzewie nastoletni chłopak kierując motorowerem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i przewrócił się. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Dwa dni później w miejscowości Cienin Zaborny na drodze K-92 kierujący Fiatem 29-letni mieszkaniec woj. łódzkiego na łuku drogi z nieznanych przyczyn zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyznę z obrażeniami wewnętrznymi przewieziono do szpitala.

Tragicznie zakończył się także wypadek z 25 czerwca, o którym już informowaliśmy czytelników naszego portalu. Przypomnijmy, około godz. 7:15 w miejscowości Rokosz na drodze K-92 zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. Na miejscu śmierć poniósł kierujący Mitsubishi 48-letni obywatel Włoch. Do szpitala przewieziono 26-letniego mieszkańca Łodzi kierującego ciężarówką i prowadzącego samochód m-ki Rover 27-letniego mieszkańca gm. Słupca. Droga krajowa była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

Z kolei 27 czerwca w Łukomiu kierująca Toyotą 27-letnia mieszkanka woj. dolnośląskiego jadąc drogą podporządkowaną nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą główną, kierującemu fiatem ducato i uderzyła w jego bok. Na skutek zderzenia mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w zaparkowany tam samochód, a następnie w ogrodzenie posesji i budynek sklepu. W tym zdarzeniu ranna została pasażerka Toyoty – z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu została przewieziona do szpitala. Dzień później w Ciążeniu 42-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego pijany kierował ciągnikiem rolniczym. Doprowadził do zderzenia z jadącą chodnikiem na rowerze dziewczynką. 10-letnie dziecko uderzyło w koło ciągnika i przewróciło się. Przewieziono ją do szpitala z podejrzeniem złamania nogi. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania traktorem, ani innymi pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *