Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Grupa D na Euro: Polska, Holandia, Austria, Francja – zapowiedź

Euro 2024 w Niemczech już za kilka dni, a my przede wszystkim interesujemy się tym, co spotka nas podczas rozgrywek grupy D – grupy śmierci, w której nasza reprezentacja ma przyjemność grać. Kto wyjdzie z grupy? Czy Polska ma szanse na awans?

 

Grupa śmierci na Euro 2024 – czy Polska ma szanse na awans?

Polska od lat ma to szczęście, że każdorazowo przy losowaniu grup na największych piłkarskich turniejach trafia na umiarkowanie łatwych lub średnich rywali, co oczywiście zawsze pompowało przysłowiowy balonik i podgrzewa atmosferę przed piłkarskimi świętami.

Czy podczas Euro 2024 rozgrywanych w Niemczech doświadczamy tego samego? Niekoniecznie. Każdy, kto choć trochę interesuje się piłką nożną, wie, że trafiliśmy na naprawdę wymagającą grupę, w której prym wiedzie Francja i Holandia. Na dokładkę w grupie znajduje się jeszcze nieoczywista Austria, z którą pojedynki nigdy nie należały do przyjemności. Spoglądając na euro 2024 typy możemy wysnuć jeden wniosek – mało kto liczy na to, że Polska podbije Europę. My jednak zachowujemy zimną krew i staramy się nie wysuwać żadnych przedwczesnych wniosków.

 

Szanse innych drużyn z grupy na awans do kolejnej rundy turnieju

Czy Francja i Holandia to murowani faworyci do wyjścia z naszej grupy? Nie da się ukryć, opinie bukmacherów i ekspertów, a także kurs na zakłady na polska vs holandia wydają się potwierdzać to przypuszczenie. W końcu Francja to wicemistrz świata, który bez większych problemów pokonał nas na ostatniej wielkiej imprezie, a Holandia to drużyna, z którą mamy bardzo niekorzystny bilans meczowy.

Pamiętajmy jednak, że na Euro 2024 istnieje szansa awansu do drabinki pucharowej także z trzeciego miejsca. Jest to zależne od pozytywnego bilansu punktowego drużyn piastujących to miejsce i przy odrobinie szczęścia to właśnie Polska lub Austria może zafundować sobie awans właśnie tą drogą. Dla Polski jednak warunek będzie jeden – dobry mecz z Austrią. Czy jest to możliwe, patrząc na formę obu zespołów? Austria ma za sobą naprawdę świetne eliminacje, które ukończyła na drugim miejscu, ustępując jedynie Belgii. Sam skład Austrii, złożony w dużej mierze z reprezentantów najlepszych światowych lig pokazuje, że pozornie najłatwiejsze starcie w grupie nie będzie dla nas łatwym spacerkiem.

 

Kto wygra Euro 2024?

Wychodząc trochę poza ramy naszej grupy, sprawdźmy, kto ma największe szanse na awans na całym turnieju, rozpoczynającym się już w najbliższy piątek. Tutaj w rankingu najbardziej obiecujących drużyn stale pojawiają się dwie reprezentacje – Anglia i Francja, które notabene zostały także wyłonione na liderów do zwycięstwa przez uznany portal statystyczny. Anglia to drużyna, która podczas ostatniej imprezy była bardzo blisko upragnionego trofeum, jednak musiała ulec Włochom. Francja z kolei niejednokrotnie pokazywała, że może bez problemu zdobyć trofeum.

Jako faworytów do zwycięstwa wymienia się także gospodarzy, czyli Niemcy, drużynę Hiszpani oraz Portugalię. Jako ciekawostkę podpowiemy, że Polska w zestawieniu wcale nie jest na ostatnim miejscu. Mniejsze szanse na zwycięstwo, według portalu Opta mają między innymi Czechy, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Albania i debiutant, czyli Gruzja.

 

*Artykuł sponsorowany