Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Gruz walił się na chodnik

Do niebezpiecznej sytuacji doszło ostatnio w jednym z bloków na Al. Tysiąclecia 5A w Słupcy, z którego zaczęło odpadać ocieplenie.

O zdarzeniu, które miało miejsce w nocy ze środy 27 na czwartek 28 lipca poinformowała nas zaniepokojona czytelniczka. –Prosiłabym o zainteresowanie się sprawą odpadnięcia części ocieplenia pod dachem na bloku przy Al. Tysiąclecia 5A w Słupcy. Fragment, który odpadł w nocy z środy na czwartek miał kilkanaście metrów i mógł spowodować wielkie nieszczęście. Zdjęcie przedstawia jedynie metrowy fragment, który spadł, ponieważ reszta była już przed godziną 7 rano uprzątnięta prawdopodobnie w celu zatuszowania złego stanu elewacji. Dokładnej daty remontów nie pamiętam, ale malowanie bloku miało miejsce minumum 8 lat temu, może nawet więcej. Zresztą stan balkonów też pozostawia wiele do życzenia– pisała.

Na dowód tego, że sytuacja faktycznie miała miejsce załączyła zdjęcie, które możecie zobaczyć powyżej. Z całą sprawą zwróciliśmy się oczywiście do Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy, która potwierdziła, że faktycznie miało miejsce takie zdarzenie.– Przyczyną odpadnięcia zabezpieczenia były ptasie gniazda znajdujące się w wydziobanych miejscach w styropianie. Pod ich ciężarem nie wytrzymały zabezpieczenia (klej, kołki). Planujemy wykonać ocieplenie budynków na osiedlu Tysiąclecia do 2019 roku- czytamy w oficjalnej odpowiedzi. Jak dodaje Spółdzielnia wszystkie budynki, którymi administruje są ubezpieczone także od następstw nieszczęśliwych wypadków.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz