Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Hala w Kowalewie już otwarta!

Jest nowoczesna, funkcjonalna i dostępna dla wszystkich. W Kowalewie Opactwie oficjalnie oddano do użytku nową halę sportowo- środowiskową. To pierwszy tego typu obiekt w gminie Słupca.

Hala znajduje się przy budynku tamtejszego gimnazjum. Przystosowana jest do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Oprócz płyty boiska składają się na nią również szatnie, zaplecze sanitarne, pokój trenera i przechowalnia sprzętu sportowego. Budynek połączony jest ze szkołą łącznikiem, dzięki czemu uczniowie nie muszą wychodzić na zewnątrz, by przejść z jednego miejsca na drugie. Całość inwestycji kosztowała około 4 700 000 zł, z czego prawie ¼ stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych. W trakcie budowy nie raz pojawiały się różnego rodzaju problemy, co wiązało się z dodatkowymi kosztami, ale efekt końcowy robi bardzo dobre wrażenie. Wójt Grażyna Kazuś, dla której budowa pierwszego kompleksowego obiektu w gminie była priorytetem, tak podsumowała oddanie hali do użytku.

 

 

Otwarcie hali połączone zostało z obchodami 25-lecia samorządu terytorialnego w gminie Słupca. Podczas spotkania nie zabrakło więc podsumowań ostatniego ćwierćwiecza, były też gratulacje i życzenia. Po części oficjalnej, w nowej hali rozegrano pierwszy mecz pomiędzy radnymi i sołtysami. Tym razem górą byli radni wygrywając 8:3.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz