Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Halowa rywalizacja młodzików i żaków w Strzałkowie

W ostatnią niedzielę listopada rozegrane zostały dwa turnieje z cyklu halowej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w Strzałkowie.

– Turniej otworzyli zastępca wójta Gminy Strzałkowo Tomasz Gałan, dyrektor GOKiS, Honorata Łysiak oraz prezes Polanina Strzałkowo Robert Nadgrodkiewicz. W pierwszym z nich rywalizowały zespoły młodzika. Do gry przystąpili podopieczni Marka Ficnera z Polanina Strzałkowo, oraz Tomasza Zastawy i Szymona Nowaka z SKP Słupca. Każda z drużyn została podzielona na dwie, co dało nam sześć zespołów grających w dwóch grupach. W finale drużyna Polanina po zaciętym meczu uległa SKP Słupca.

W tej kategorii wiekowej w odróżnieniu od młodszych liczą się zwycięstwa w danym turnieju. Za nie drużyny zbierają punkty, które będą decydowały o klasyfikacji końcowej. Wszystkie drużyny młodzika zaprezentowały wysokie umiejętności i z zadowoleniem opuszczały halę w Strzałkowie. Nie zabrakło również kibiców, którzy chętnie dopingowali swoich faworytów.

Gdy młodzicy kończyli swoje zmagania na parkiecie pojawiły się drużyny Żaka Starszego. Tego dnia gościliśmy dwie drużyny Polanina trenera Michała Walerczyka oraz drużynę Pelikana Niechanowo i SKP Słupca. Aby mogły one rozegrać jak największą liczbę meczów wybraliśmy system „każdy z każdym”. Zespoły grały mecz i rewanż. Młodzi zawodnicy, którzy na codzień rywalizują na pełnowymiarowym boisku pokazali bardzo dobre umiejętności

Swoją gra niewątpliwie sprawili dużo radości rodzicom oraz trenerom. Dodatkowo dla wszystkich piłkarzy Żaka oraz ich opiekunów rodzice z grupy Żaka Starszego Polanina Strzałkowo przygotowali słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje, co sprzyjało miłej atmosferze, za co serdecznie dziękuje.

W najbliższą niedzielę od 9:30 ruszamy z ostatnim turniejem otwierającym cykl halówki dla dzieci i młodzieży dla Orlika Starszego – relacjonuje organizator zawodów, Krzysztof Stefański.

 

 

FOTO: Polanin Strzałkowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *