Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Harcerze obozują w Skrzynce

Na terenie gminy Ostrowite, w miejscowości Skrzynka rozpoczął się obóz harcerski, który został zorganizowany przez Okręg Dolnośląski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Nad brzegiem największego w Wielkopolsce jeziora, na działce leśnej należącej do Nadleśnictwa Gniezno wypoczywać będzie w sumie 103 uczestników obozu (97 dzieci oraz 6 opiekunów). Obóz trwać będzie 3 tygodnie.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy aktywnie włączyła się w zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przebywającej na obozie. Strażacy jeszcze przed rozpoczęciem obozu dokonali rozpoznania terenu, na którym ma się odbywać wypoczynek. Pierwszego dnia obozu funkcjonariusze wydziałów kontrolno-rozpoznawczego wraz z dowódcą JRG udali się na miejsce w celu przeprowadzenia wizji lokalnej oraz sprawdzenia stanu bezpieczeństwa na terenie obozu.

Podczas spotkania z organizatorem obozu oraz opiekunami ustalono zasady wymiany informacji i sposób przesyłania komunikatów o pogarszającej się pogodzie i zbliżających wyładowaniach atmosferycznych. Omówiono również zasady bezpiecznego obozowania w lesie, oraz zasady bezpiecznej ewakuacji na wypadek wystąpienia zagrożenia.

Drugiego dnia trwania obozu na miejsce, w celu rozpoznania operacyjnego udał się jeden zastęp z JRG w Słupcy. Strażakom towarzyszyli funkcjonariusze Policji. Funkcjonariusze sprawdzili drogi ewakuacyjne oraz drogę dojazdową do miejsca obozu. Przeprowadzono również niezapowiedzianą próbną ewakuację z miejsca obozu w miejsce wyznaczone. Na zakończenie wizyty strażacy w ramach akcji „kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzili pogadankę dla uczestników obozu z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i bezpiecznego wypoczynku w lesie i nad wodą.

TEKST/FOTO: mł.ogn. M.Nachowiak/PSP Słupca


Najnowsze komentarze
  • a czy mozna zorganizowac takie rozpoznanie w Kroczycach wierzbowa 112 tam obóz zaczyna się 8 lipca?

    • Na pewno można, wystarczy zadzwonić do PSP w Słupcy.

  • Proszę o sprostowanie w treści artykułu – obóz został zorganizowany przez Okręg Dolnośląski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Dodaj komentarz