Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Hellermann rośnie w oczach

Prace związane z powstaniem nowej siedziby firmy HellermannTyton w Kotuni idą pełną parą. Wczoraj, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu.

Nieco ponad miesiąc temu, po wielu latach starań, w tym samym miejscu oficjalnie rozpoczęto budowę nowej siedziby firmy HellermannTyton. Symbolicznego wkopania pierwszej łopaty dokonali wtedy m.in. wojewoda wielkopolski Piotr Florek, dyrektor biura wojewody Andrzej Plesiński, Ryszard Taciak z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, a także lokalni samorządowcy z Grażyną Kazuś na czele. Wczoraj w Kotuni miało miejsce kolejne ważne wydarzenie- wmurowanie kamienia węgielnego.

Na spotkaniu, oprócz wójt gminy, obecni byli także przedstawiciele firm: HellermannTyton oraz wykonawcy, czyli firmy Skanska. Wmurowanie kamienia węgielnego poprzedziło odczytanie aktu erekcyjnego i podpisanie go przez wszystkich zebranych. Następnie, akt wraz z polskimi monetami oraz fragmentem wczorajszego wydania Gazety Słupeckiej mówiącym o wmurowaniu kamienia węgielnego, trafił do tuby i został zamurowany. Spotkanie było też dobrą okazją do tego, by zobaczyć jak posuwają się prace. Jak na razie efekty są zadowalające.

Grażyna Kazuś, wójt gminy Słupca

 

 

Uruchomienie zakładu produkcyjnego HellermannTyton w Kotuni zaplanowano na przełomie maja i czerwca 2016 roku. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to blisko 40 mln zł.


Najnowsze komentarze
  • jeden pracuje- dziesięciu patrzy, a tak swoją drogą miejsca pracy już po znajomości obsadzone???

    • Oczywiście, że obsadzone kadra zarządzająca już dawno pracuje w Zagórowie teraz tylko nastąpi przeniesienie pod Słupce. Najniższa krajowa umowa śmieciowa jeszcze znając życie przez agencje pracy, jednym słowem głosujcie na PSL a będzie wam dane ;)

  • Jeśli nie obsadzone to ciekawe ile będą płacić.
    Podstawe? Najważniejsze, że zmniejeszy sie bezrobocie. Nie ważne, że agencje pracy żerują na nas zwykłych obywatelach.

Dodaj komentarz