Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Historyczne zwycięstwo podstawówki z Zagórowa

Z końcem roku szkolnego podsumowano punktową klasyfikację dotyczącą współzawodnictwa sportowego.

Zestawienie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu słupeckiego co roku prowadzi Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Każda z placówek otrzymuje konkretną ilość punktów za miejsca uzyskane w poszczególnych zawodach sportowych, także te na szczeblu rejonu, czy też województwa. Suma zdobytych punktów plasuje poszczególne szkoły na odpowiednich miejscach.

W klasyfikacji szkół podstawowych po raz pierwszy w historii zwyciężyła szkoła z Zagórowa, która zdobywając 370 punktów wyprzedziła SP 3 Słupca (315 pkt) oraz Strzałkowo (266). Tuż za podium uplasowały się także Giewartów (178 ), Ostrowite (175) i SP 1 Słupca (157,5).

Wsród gimnazjów także nastąpiła niewielka zmiana w czołówce. Na miejscu pierwszym kolejny raz znalazło się Ostrowite gromadząc na swoim koncie 770,5 punktów. Drugą pozycję w tym roku zajęło Strzałkowo, które po znakomitym finiszu zdobyło łącznie 607 oczek i wyprzedziło trzecią w klasyfikacji Słupcę o 17,5 pkt.

W szkołach ponadgimnazjalnych tradycyjnie już zwyciężyło LO Słupca, zdobywając łącznie 950,5 punktów. Drugi w tabeli ZSE w Słupcy zgromadził ich 648,5. Na trzecim miejscu z kolei znalazł się ZSZ w Słupcy z 483 pkt, który wyprzedził Zagórów o jedyne 9 oczek. Klasyfikację zamyka Strzałkowo z 314 punktami na koncie. Najlepsze szkoły z poszczególnych kategorii zostaną wyróżnione podczas uroczystej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2014/2015.

TEKST: MOS/Twoja Słupca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *