Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Hotele dla owadów w Jarzębince

Przedszkole nr 4 Jarzębinka w Słupcy doposażyło swoją ścieżkę sensoryczną w hotele dla owadów, ławki i rośliny.

Dziękujemy burmistrzowi za ławki, młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, Joannie Sobutka i wicedyrektor Urszuli Radosiewicz za odwiedziny w przedszkolu oraz za przyniesienie przygotowanych na lekcji biologii hoteli dla owadów oraz pięknych roślin, które wzbogaciły nasz ogród zmysłów.

Ścieżka sensoryczna w Jarzębince to nie tylko fajna zabawa dla dzieci, która jest najważniejsza, ale połączenie zabawy
 i płynących korzyści. Oto kilka z nich: stymuluje receptory węchu, dostarcza bodźce dotykowe, w przypadku małych dzieci ćwiczy dużą motorykę. Warto pamiętać, że dotyk to jeden z podstawowych zmysłów, który najwcześniej 
się rozwija i dojrzewa.

Chodzenie po ścieżce jest naturalnym masażem stóp. Stopy zupełnie inaczej pracują gdy bezpośrednio dotykają podłoża.
 Najlepiej kiedy możemy chodzić na boso i mamy kontakt 
z niejednorodnym podłożem w tym wypadku ze ścieżką sensoryczną. Warto tutaj zaznaczyć, że chodzenie boso jest jedną z podstawowych metod korekcji zaburzeń postawy.

Dlatego zachęcam do korzystania z naszej ścieżki sensorycznej przez rodziców ze swoimi pociechami. Przy korzystaniu ze ścieżki jest oczywiście dużo dobrej zabawy i śmiechu zarówno dla dzieci jaki 
i dorosłych, a to także możliwość spędzenia miło wspólnego czasu-czytamy w informacji przedszkola.


Najnowsze komentarze
  • Hotele dla owadów i dzieci. Ale wymyśliliście, przecież to mogą być owady żądlące

    • No tak bo jak nie było hoteli to żądlące owady omijały przedszkole szerokim łukiem i wtedy dzieci nie były narażone prawda? A nie owady są wszędzie także szukanie problemu tam gdzie go nie ma, a nauka dzieci o tym, że o owady i ogólnie o florę i faunę należy dbać należy uczyć od najmłodszych lat.
      Żył kiedyś na świecie taki bardzo mądry człowiek Albert Einstein, który powiedział takie ciekawe słowa – „Kiedy wyginie pszczoła, rodzajowi ludzkiemu pozostaną już tylko 4 lata” . Więc jak już wcześniej wspomniałem dbajmy o wszystkie owady bo są one potrzebne w ekosystemie.
      A wracając do hoteli dla owadów to należy przeprowadzić lekcje wśród dzieci, żeby wytłumaczyć jak należy postępować podczas przebywania w okolicach tych hoteli. Miłego dnia (Jak mniemam po nicku) Pani życzę.

Dodaj komentarz