Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Hubertus, czyli w pogoni za lisem 

Klub Jeździecki w Zagórowie tradycyjnie już włączył się w obchody Dnia Świętego Huberta. Dzień ten obchodzony przez jeźdźców i myśliwych celebrowany jest w miejscowej stadninie już od około 20 lat.  

W sobotnie przedpołudnie w Kościołkowie pojawili się miłośnicy koni, żeby najpierw wybrać się na tradycyjną przejażdżkę bryczkami do lasu. Po powrocie przyszedł czas na sportowe zmagania. Były konkursy skokowe i zaprzęgowe. Nie zabrakło oczywiście pogoni za lisem organizowanej na miejscowym parkurze. Jak mówi prezes klubu Stanisław Figlerowicz w święcie przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę.

 

 

Złapanie lisa polega dokładnie na zdjęciu jego kity z ramienia uciekającego jeźdźca. Tym razem w tą rolę wcieliła się Marika Kwaśniewska. W tym roku najszybciej złapała ją Marta Zielińska na koniu Cedryk. W konkursie skoków przez przeszkody zwyciężyła z kolei  Alicja Stemplewska na koniu Chelon, druga była Marta Zielińska, a trzecia Marika Kwaśniewska na koniu Harry Angel. Na koniec wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz